Разделы:

Без имени-1

Люди

Шістдесятиріччя від дня прожитого у парі святкує подружжя з Буковини

1042

20:06, 27 Февраль 2016

До оселі Євгенії Василівни та Лазаря Івановича Пую з Синівців тієї вересневої днини минулого року повноводною рікою стікались щирі вітання і добрі побажання великої рідні: 6 дітей, 23 онуків та 6 правнуків, друзів і знайомих. Адже відзначало подружжя діамантове весілля – шістдесятиріччя від дня прожитого у парі.29230_700x467Як на той час, а то був 1955 рік, молода сім’я склалась із рядових сельчан: Євгенія (їй виповнилося 16 літ) і Лазар (старший на 11 літ) працювали у місцевому колгоспі, маючи за спиною по кілька класів школи. Щоправда, Лазарю вдалося додати навчання і навіть вступити до педагогічного училища. Та через сімейні обставини (сам із багатодітної сім’ї) йому довелось залишити освіту. Втім, отой потяг до знань, до книги залишився у Лазаря Івановича і дотепер, сповна передався трьом синам і трьом дочкам. П’ятеро з них здобули вищу освіту: зокрема старший син Іван тепер відомий у Кишиневі лікар – доктор медичних наук, автор понад 60 наукових праць, директор центру лікування дитячого церебрального паралічу, який діє при підтримці Норвегії. А от Дмитро – лікар у с. Ропча Сторожинецького району. Нещодавно захистив дисертацію й ще один син Василь, який викладає у Кам’янець-Подільському сільськогосподарському університеті.

Власне, батьківська педагогічна жилка панує й серед дочок, котрі присвятили себе вчителюванню, зокрема Віра Лазарівна – заступник директора з виховної роботи у Тереблеченській ЗОШ.

До рідного села Синівці до батьківської хати дочки і сини прагнуть навідуватись якомога частіше, а цього вівторка, 23 лютого, ще й привітати Лазаря Івановича з 87-літтям від дня народження.

— Тато, — як додала Віра Лазарівна у своїй розповіді, — і зараз весь у селянських клопотах. Доглядає поля, коня, корову, свиней. Нерідко ми зауважуємо йому, аби вже на старість трохи відпочив. Та ні – не хоче, рух по господарству додає йому здоров’я, активності. І тільки вечорами сідає за стіл, бере до рук чергову книгу. А останніми днями залюбки перегортає подарунок від сина з Кишинева. У тій книжці містяться крилаті вислови багатьох видатних людей світу.

Ось така філософія цієї сім’ї, її голови. І дай, Боже, Лазарю Івановичу ще многая літа, родинного добробуту, миру і злагоди. Як і всім нам у цім світі.

Василь ГЕЙНІШ.

Теги:

Loading...

Читайте также