Разделы:

spadok_nacii

Фільми

«Спадок нації» — фільм, який змушує плакати, радіти, сміятися, захоплюватися

4288

21:17, 13 Май 2016

Перше українське повнометражне кіно про роль вишиванки знімали чернівчани

У столиці України в кінотеатрі «Київ» відбулася прем’єра першого повнометражного документального фільму про вишиті сорочки «Спадок нації». Стрічку знімали чернівчани — режисером проекту став Олександр Ткачук, сценаристка — буковинська письменниця Леся Воронюк.

У стрічці органічно переплетені дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією…  Фільм знято у шести країнах: Україні, Канаді, Італії, ОАЕ, Німеччині, Росії.

Після прем’єри фільму пристуні у залі глядачі 5 хвилин аплодували стоячи. Усі, хто уже побачив кіно, пишуть у фейсбуці, що воно обов’язкове до перегляду.

«Фільм, який змушує плакати, радіти, сміятися, захоплюватися, пишатися. Це все про «Спадок нації». Дякую сценаристці Леся Воронюк та режисеру Олександр Ткачук за прекрасну роботу і за те, що дали можливість відчути себе акторкою. Дякую Volodymyr Scherbyna за те, що був моїм кіношним чоловіком, Оксана Ткачева за інтерв’ю, Дарина Зарайська за смішинки. Це був чудовий вечір. Фільм однозначно обов’язковий до перегляду. Ви багато нового з нього дізнаєтесь про вишиванки, код нації, про нашу незламність і про те, що «не дочекаєтесь», як влучно сказав один із героїв стрічки», — написала на своїй сторінці у фейсбуку акторка Настя Федченко.

spadok_nacii 5

УРА!!! Дочекалися… подивилися… наплакалися… насміялися…надихнулися… Вишити, щоб вижити… Фільм про вишиті сорочки «Спадок нації» має побачити кожен українець!!, — ділиться враженнями Танюшка Лукаржевська. 

spadok_nacii2

«Вишити, щоб вижити. Перший документальний фільм про вишиті сорочки. Так як є. Від столітніх родинних реліквій до сучасних синтетичних макових… Від шанування, дбайливого збереження, відтворення до шматування на клапті на дизайнерське бачення….І радість, і сльози. Наша історія, наше життя, наші люди….Фільм, який варто подивитись кожному. І хто шанує своє коріння і хто його зневажає…. Вдячна авторам фільму за талант, сміливість і правду. Вдячна глядачам в залі за відгук. Вдячна всім, хто був цього вечора поруч», — пише про стрічку Ольга Нарбут. spadok_nacii 3

За честь вчора було побувати на прем’єрному показі! Титанічна робота Лесі та Сашка. Відчувається, що любові було вкладено туди нємєряно! Шикарна професійна документалістика на таку шикарну, болючу і в той же час кохану тему. Смішно було бачити себе в кадрі. Всі інші теж поржали)) Добре, що светрик із зайчиками не було видно, було би ше смішніше))))Дякую авторам за роботу! Ви підняли цілий космос!! Аплодую стоячи! Разом із вщент забитим залом!!Попереду багато презентацій — наловіть такий же космос віддачі й позитивних відгуків))) — коментує Юлія Капшученко. 

spadok_nacii 5spadok_nacii-1spadok_nacii 4

Джерело: Чернівецький промінь

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...