Разделы:

Спорт

Спорт це здорово, корисно та дорого

2423

19:13, 24 Январь 2016

Про те, що спорт це здорово, корисно та весело, говорять багато. Та, на жаль, забувають сказати, що це і дорого. Адже будь-яка деталь амуніції, інвентар та безпосередньо місце для занять потребують чималих фінансових затрат.

Отож спортивні секції, спортивні гуртки та  профільні навчальні заклади залишаються із цим питанням часто один на один. Вирішувати його можна кількома способами: по-перше, робити все власним коштом, та це досить накладно, якщо враховувати рівень життя у країні, адже тягне за собою здорожчання занять тощо,  по-друге, можна сподіватися на державу, та це зазвичай довго та неефективно, особливо якщо мова іде про неолімпійські види спорту, і звичайно ж, можна пошукати спонсорів, та це також справа не одного дня, та охочих вкладати гроші у те, що не принесе прибутку, небагато. Як бачимо, кожен із цих варіантів сам по собі не надто результативний. Значно ефективніше поєднувати всі ці підходи і, звісно, мати організаторські здібності, аби зробити все як треба.

Якщо говорити про навчальні заклади, то їхня спортивна база часто далека від ідеалу – старенькі м’ячі, стадіон, кілька турніків – от і все для активного дитинства й юності. Здавалося б, було би бажання, а щось і з цим інвентарем придумати можна. Та коли мова йде про спеціалізовану освіту цього, звичайно, недостатньо. Як нині живе спортивна та військова освіта в області, розповідає декан факультету фізичної культури та здоров’я людини, завідувач кафедри військової підготовки ЧНУ імені Ю. Федьковича Ярослав Зорій.

— Чи добру маєте матеріальну базу наразі, які плани щодо її вдосконалення?

Що стосується фізкультурних спеціальностей, скажу, щороку ми намагаємося додати щось нове. Зал спецмедгрупи, зал рекреації –  це те, що ми буквально за останні два роки зробили, обладнали, створили більш якісні умови, закупили з допомогою ректорату певне обладнання у ці зали.

Що стосується покриття відкритих майданчиків, цього року в кошторис університету була закладена відповідна сума, але ми не встигли технічно з оформленням документів, пов’язаних з експертизою тощо. Сподіваємося, що вже навесні 2016-го цю тему продовжимо. Університет в особі ректора, проректорів висловив готовність підтримати ідею та втілити її в життя, що стосується обладнання одного спортивного майданчика на вулиці Небесної Сотні спеціальним покриттям. Це дасть змогу проводити змагання з різних видів спорту, враховуючи, що це покриття дозволяє використовувати багатофункціонально такі майданчики. Хоч зробити це дуже дорого, воно все одно того вартує. Наші діти мають право займатися у хороших умовах.

«Наші діти мають право займатися у хороших умовах»

Звичайно, грошей не вистачає, та ректорат йде нам назустріч. Університет знаходить можливість для того, щоб наші студенти-випускники факультету фізичної культури самі навчилися плавати і освоїли методику організації цих занять. Тому що це також дуже важливо. Вчитель фізкультури повинен і вміти плавати, і вміти навчити плавати інших. Звичайно, без басейна це неможливо. Тому ми вдячні, що нам дають таку змогу у «Титані». Наші студенти кожен рік виконують програму та оволодівають необхідними навичками.

— А що відбувається на військовій кафедрі, адже нині підготовка там особливо актуальна, чи всього вистачає?

— Що стосується військової кафедри, то техніка, озброєння, зразки навчально-матеріальної бази, військово-технічного майна дозволяють нам  повністю виконувати цю програму. Зараз у нас ще декілька заявок, нереалізованих поки що Міністерством оборони,  бо нині вся відремонтована техніка направляється на виконання завдань у зону антитерористичної операції, але обіцяють допомогти. Ми б ще хотіли, окрім бойових машин піхоти, на кафедрі мати бронетранспортери, машини управління для студентів, які навчаються за артилерійськими спеціальностями, навчально-матеріальну базу польову пересувну, яка використовується при організації виховної роботи та проведенні заходів спецпропаганди у зонах бойових дій.

Тобто є задумки, ми над ними працюємо. 2015 року два зразки навчального озброєння крупнокаліберного  ми вже на кафедру отримали. 2016-го наше командування сухопутних військ обіцяло допомогти,  щоб забезпечити нас додатковою матеріальною базою.

Джерело: Від і До

Теги:

Loading...

Читайте также