Разделы:

maxresdefault

Культура

Стрічка чернівецького режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука увійшла до списку кращих повнометражних фільмів за останні п’ять років

168

18:41, 9 Октябрь 2017

Кінокритик, редактор розділу «Культура» онлайн-видання LB.ua Дар’я Бадьор зарахувала документальну стрічку «Красна Маланка» чернівецького режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука до списку кращих повнометражних фільмів за останні п’ять років.

1507470264_trailer_10623«Документальний фільм, над створенням якого Дмитро працював чотири роки, існує в двох версіях: 50-хвилинній і 90-хвилинній прокатній.

Всупереч усталеній в українській культурі традиції, «Красна Маланка» далека від романтизації українського села як території чудес – не в останню чергу саме за це (відсутність критичного погляду) старше покоління кінематографістів так любить українське поетичне кіно. Головна тема в цій роботі – святкування Маланки в селі Красноїльськ Чернівецької області і ті хтонічні шари, які розкриваються в процесі підготовки і проведення самих ритуалів.

Маланка – старе свято, що перебуває на стику культур і парадигм християнства і язичництва. Цю суперечливість і в той же час природність Сухолиткому-Собчуку вдалося показати без «балакучих голів», закадрового голосу або нав’язливої музики.

Тепер він закінчує роботу над короткометражним фільмом «Штангіст», в планах – повнометражний «Памфір», – ідеться у дописі.

У списку кращих разом із «Красною Маланкою» також фільми: «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, «Сутінки» Валентина Васяновича, «Все палає» Олександра Течинського, «Varta1. Львів. Україна» Юрія Грицини, «Жива ватра» Остапа Костюка.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...