Разделы:

Культура

Сучасне вуличне мистецтво Чернівців

1338

20:35, 8 Октябрь 2015

У Чернівцях мистецтво повсюди, адже це і музика від вуличних аматорів просто неба і малюнки на стінах будинків. Озирніться і Ви неодмінно побачите, що сучасні митці та творчі люди так чи інакше щодня доповнюють чимось новим Чернівці. Скрипка, гітара, співи незвичної індійської харе-крішни, малюнки на спорудах — все це прикрашає та доповнює сучасні Чернівці.

По вулиці Героїв Майдану місцевий митець розмалював паркан одного із будинків. Тепер по одній із головних доріг міста, де щодня проїжджає тисячі чернівчан, можна побачити прекрасну дівчину у вінку. Зранку своєю милістю та вродою вона вітає всіх, а ввечері підіймає настрій найбільш втомленим перехожим.

facebook.com

facebook.com

По вулиці Доброго, що неподалік вулиці Кобилянської, у одному із під’їздів можна помітити незвичне графіті. Силует чоловічої голови, а замість звичних очей, носа чи роту — рядки вірша. Таких малюнків у місті є декілька, хто натрапляв на них, неодмінно зупинявся, щоб прочитати поезію та оцінити старання автора.

vk.com

vk.com

Вуличні музиканти — їх у Чернівцях чимало. Просто вийдіть ввечері на славнозвісну Кобилянську вулицю і ви зрозумієте, що край “Червоної Рути” — це справжнє  музичне місто. Скрипка, баян, гітара, сопілка, музиканти-самітники чи цілі гурти — музика на будь-який смак. Не дивно, що фестиваль Вуличної музики серед усіх українських міст проходить найбільш масштабно в Чернівцях.

pazl.name

pazl.name

Мелодія харе-крішни мантри зовсім не притаманна Буковині, однак колоритно звучить на центральних вулицях міста. Ми виділили її від звичної нам вуличної музики через унікальність музичних інструментів та специфічну атмосферу. Не варто замислюватись, хто і для чого, просто ідучи центром міста, не дивуйтесь почути індійські мотиви. Адже у мелодії маха-мантри Ви повинні почути основне: Чернівці — надзвичайні!

Про те, що чернівецькі під’їзди у старій частині міста старовинні та унікальні, мабуть, відомо кожному: плитка, якій десятки років, різної форми сходинки, тільки будівлі чого варті. Новобудови комфортні та сучасні, не стоять і у порівнянні. Тому останнім часом стає популярним прикрашати під’їзди цікавими малюнками. Так по вулиці Руській, у одному з будинків, чернівчанин розфарбував стіни під’їзду метеликами, сакурою та котиками. Звісно, це не орнаменти 19 століття, однак приємно бачити, як всі своїми силами стараються зробити Чернівці красивішими.

molbuk.ua

molbuk.ua

Малюнок «Викрадення Європи», що знаходиться на вул.Вірменькій, 18 художників Олександра Богомаза та Евгена Коршунова з’явилось зовсім нещодавно. На одному із чернівецьких будинків графіті більш схоже на полотно, яке повинне висіти у картинній галереї. У місті досить мало стріт-артів, але ця робота доповнює красу нашого міста.

facebook.com

facebook.com

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...