Разделы:

11722593_1022028927830249_9212742043855696116_o

Місто

Свято-Духівському кафедральному собору Чернівців повернуть первісний колір

903

16:08, 2 Август 2017

Кафедральний собор Чернівців перефарбують в охристий або світло-пісковий колір.

Кафедральний собор Святого Духа, Чернівці

Фото: Андрій Жерновий

На фасаді Собору у Чернівцях вже встановили риштування «Пам`ятку архітектури — перефарбують», повідомляє Інформаційне агентство АСС  з посиланням на відділ охорони культурної спадщини, —

«наразі Буковинсько-Чернівецька єпархія готується до реставраційних робіт, іде виготовлення проектно-кошторисної документації, затвердження у відділі охорони культурної спадщини та управлінні культури», — сказала в.о. керівника ВОКС Вікторія Діденко.

У 2016 Відділ охорони культурної спадщини виготовив паспорт фасаду Собору, де вказано , що його колір — охристий або світло-пісковий, — повідомила фахівець.

Зокрема, було визначено, що це — первісний колір фасаду Кафедрального собору. Під час ретельної перевірки пам`ятки архітектури це встановила почесний працівник культури України, академік Академії будівництва України Юлія Стріленко, яка була запрошена саме представниками релігійної громади.

«Були проведені вибір зразків для того, щоб визначити хімічний стан пофарбувань, які вже були. Але окрім колористики було виявлено, що під нашаруваннями, під набілами, конструкції самої пам’ятки архітектури мокрі. Будемо шукати причини», — у березні в програмі «Суть речей» на Радіо10 заявила Олена Пушкова.

Рожевим Кафедральний собор став у 2014 році. Нині Чернівецько-Буковинська єпархія МП виготовляє документи із відповідними затвердженнями реставраторів та чиновників. Опісля — розпочнуть роботи.

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...