Разделы:

аеропорт

Новости

Аеропорт в Чернівцях на межі виживання і заново потребує фінансової підтримки

166

10:23, 3 Апрель 2016

Чернівецький аеропорт знову потопає в боргах. Міське комунальне підприємство, у яке вклали мільйони бюджетних коштів, опинилося на межі виживання і заново потребує фінансової підтримки. Керівництво аеропорту заявило, якщо підприємству не допоможуть фінансово, його доведеться закрити.А це означає, що втратять обладнання і фахівців, а відповідно і всі сертифікати і допуски, які дають право здійснювати перельоти.

Історія із збитковим комунальним підприємством «Міжнародний аеропорт «Чернівці» триває уже понад з десяток років. 2014 року збитки підприємства сягнули понад три мільйони гривень. Аби витягнути аеропорт із боргової ями, підприємству надавали фінансову допомогу з бюджету міста. Однак грошей вистачило лише частково погасити борги та розрахуватися із людьми. Та ситуація не поліпшилася, а навпаки, погіршилася.

– Підприємство перебуває у затяжній кризі, – повідомила в. о. головного бухгалтера аеропорту Людмила Савіна. – Кредиторська заборгованість станом на 24 березня 2016 року становить понад 8,3 млн. гривень, а борг по зарплаті працівникам – 1,416 млн. гривень.

30 млн. гривень з державного бюджету планують спрямувати на ремонт злітно-посадкової смуги аеропорту 2016-2017 роках

Керівники підприємства запевняють, основна причина — це відсутність рейсових перельотів. З кожним роком із аеропорту відправляли менше літаків. Дійшло до того, що нині з чернівецького летовища не відправляють жодного. Усього за 2015 рік з аеропорту відправили 129 літаків. А приміром 2010 року з чернівецького аеропорту відправили 1586 літаків за рік.

– Фінансові негаразди на підприємстві почалися ще 2011 року, – каже директор КП «Міжнародний аеропорт «Чернівці» Борис Морський. – На підприємстві розпочався економічний спад й аеропорт почав скочуватися у боргову яму. Тобто ситуація, яка виникла на підприємстві, склалася не за півроку. Тому вирішити її за короткий термін непросто.

Нині безлюдний чернівецький аеропорт не приймає жодного рейсу і переговори із авіаперевізниками не дають результатів. За словами керівника аеропорту, авіаперевізники хочуть гарантій, що буде повна заповнюваність рейсів. Та навряд чи за такими цінами, які пропонують перевізники, буковинці будуть літати. А компанії, які здійснюють перельоти із «боїнгами» та аеробусами, пропонують аеропорту відремонтувати злітну смугу. Бо нинішня не відповідає їхнім вимогам.

Людей перевели на півставки

Перебуваючи у борговій ямі, на підприємстві третина працівників працює на півставки. Фахівці із досвідом досі не полишають роботи, сподіваючись на кращі часи. Та лише на ентузіазмі працівників, на яких фактично тримається підприємство, аеропорт, який не може на себе заробляти, не має майбутнього. Бо утримувати такий тягар на своїх плечах чернівчани постійно не можуть.

Адже, опинившись у такій ситуації, підприємство вкотре просить міську раду допомогти погасити борги по зарплаті та розрахуватися із кредиторами. Питання про фінансову допомогу аеропорту мають розглянути сьогодні, 31 березня, на засіданні сесії міськради.

– На сесії міськради під час розподілу залишків коштів із міського бюджету 2015 року буде ухвалюватися рішення про існування «Міжнародного аеропорту «Чернівці», – зазначивміський голова Чернівців Олексій Каспрук. – Якщо депутати не підтримають рішення про фінансову підтримку аеропорту, змушені будемо ставити питання про його консервацію, тобто закриття.

Подальша доля аеропорту буде залежати від громади міста, яка повинна вирішити, чи під силу їй утримувати це підприємство. А чернівецькі менеджери та господарники мають вирішувати, чи доцільно утримувати це підприємство за гроші платників податків та шукати способи управління, аби воно могло на себе заробляти. Бо у чернівчан закрадається думка, може пора змінити менеджерів, які вміють тільки витрачати гроші, зароблені городянами.

Тим часом, поки аеропорт чекає допомоги з міського бюджету, у декотрих депутатів виникла думка передати його у власність області (як було 10 років тому). Однак в аеропорту проти такого рішення, бо вважають, що це приведе до зупинки підприємства через юридичну тяганину та відсутність грошей.

Скільки грошей закатали в асфальт

Нагадаємо, ще 2014 року на запит редакції газети «Погляд» начальник управління житлового господарства департаменту ЖКГ Чернівецької міськради Алік Ротарьповідомив, упродовж 2007-2014 на ремонт злітно-посадкової смуги витратили 10 млн. 324 гривні. Зокрема, 1 млн. 237 тис. грн. – 2007 року та 8 млн. 876 млн. грн. – 2011-го. Відомо, що ще 26 млн. гривень бюджетних коштів було витрачено 2008 року, за які зроблено ремонт у приміщенні аеровокзалу, заасфальтовано 20 тисяч квадратних метрів території біля нього і придбано нову техніку.

Ольга МАКСИМЮК

 

Джерело: Від і До

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...