Разделы:

dytiachi-sadochky

Місто

У Чернівцях планують на місяць закрити дитячі садочки

780

16:44, 17 Май 2016

У Чернівцях хочуть закрити дитячі садочки на місяць. В управлінні освіти підрахували: на їх утримання з міського бюджету йде чимало коштів.дитячі садочкиПри цьому, влітку дітей в садочках — одиниці. Батьки не в захваті від такої ініціативи. Всі сторони слухали кореспонденти podrobnosti.ua

Олена — мама 2 дітей. Молодшого сина водить ось у цей садок, він поряд з будинком. Про ініціативу чиновників, зробити вимушені канікули, жінка дізналася кілька днів тому. Тепер думає, з ким залишити малечу.

«Мені зручно, коли ми ходимо до тієї ж групи, в той самий садочок. Нам зручно, тому що дитина грається протягом літа, а не сидить вдома», — розповідає жителька Чернівців Олена Сопівник.

Оптимізація заради економії. Відправити дитсадки на вимушені канікули вирішили в управлінні освіти.

Пояснюють: утримувати 55 дошкільних закладів для місцевого бюджету надто сутужно. Пропонують закривати їх на місяць, коли відвідуваність найменша.

«Садочки працюють неповну завантаженість, відвідуваність дітей 25-30% складало. Зекономиться енергоносії, вода, заробітна плата, на продуктах харчування», — пояснює заступник начальника Чернівецького міського управління освіти Ніна Вітковська.

Суму, яку зможуть заощадити, та у який саме місяць літа садочки будуть зачинені, освітяни ще не знають.

«Як будуть організовані групи, це будуть змішані групи чи яким чином? Як обиратимуть ті чи інші заклади, це за якимось рейтингом, чи як?» – прокоментував депутат Чернівецької міської ради Аліна Олевич.

— Якщо будуть таких 20-30 дітей, ми цим батькам запропонуємо перейти в сусідній ДНЗ на цей місяць. Ми вивчаємо таку можливість.

Зараз чиновники намагаються заручитися підтримкою батьків, у садочках вихователі почали збирати підписи «За» освітянське нововведення.

«Ну на місяць, ми потерпимо, ми поїдемо в кінці травня. Якщо це вигідно для управління, то що робити, ми куди дінемось?» — прокоментувала жителька Чернівців Неля Беренштейн.

Якщо батьків, які схвалять ініціативу освітян, буде понад 70%, уже цього літа заклади працюватимуть по-новому.

 

Катерина Доброгорська, Ольга Паламарюк, Ігор Ріга, «Новини», ТК «Інтер», Чернівці.

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...