Разделы:

5

Культура

У Костелі Найсвятішого Серця Ісуса продовжуються реставраційні роботи

575

19:40, 24 Апрель 2016

Костел Найсвятішого Серця Ісуса, що був збудований наприкінці позаминулого століття архітектором Йозефом Ляйцнером, був фактично знищений за радянських часів. У 1960 році там вирішили розмістити державний архів і для цього збудували залізобетонні перекриття, утворивши три поверхи.

w7_ASJe0EXQ

Також між колонами збудували цегельні стіни для стелажів. При цьому знищили вітражі вікон, вівтар, годинник, дзвони, що замовляли у Шотландії, майже усе церковне начиння та один з найкращих у Європі органів.

З 2010 року костел повернули релігійній громаді Римо-Католицької церкви і там розпочались реставраційні роботи. На жаль їх темпи незначні, оскільки роботи, через брак коштів, проводяться фактично волонтерами.
На сьогодні зняті залізобетонні перекриття третього та частково другого поверху, розібрані стіни 2-3 поверхів та продовжуються роботи на 1-му поверсі.

1

Усі охочі допомогти у реставрації однієї з архітектурних перлин Чернівців – Костелу Найсвятішого Серця Ісуса, можуть долучатися до робіт щосуботи на волонтерських засадах

2

Вид зі шпилю на вулицю Ірини Вільде

3

Вид зі шпилю костелу на вулицю Поповича

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...