Разделы:

Bez-imeni-138

Високі суми на опалення за січень пояснюють холодною погодою

37

21:05, 22 Февраль 2016

Великі суми до оплати за централізоване опалення за січень у Чернівцях пояснюють холодною погодою, коли котельні працювали на повну потужність. Про це на брифінгу сказав директор «Теплокомуненерго»Олександр Меленчук.1455551531_melenchuk_700x467— Якщо середня температура листопада була +5,5 градуса, грудня +2,9 градуса, то січня — мінус 3,2 градуса, — розповів посадовець.

О.Меленчук пояснив, що скарги на великі рахунки надходять від мешканців будинків, обладнаних теплолічильниками.

— Треба розуміти особливості обліку тепла, — каже директор підпрриємства. — Теплолічильнк працює за певним аглоритмом — чим тепліше, тим більше тепла економиться і менше треба платити. Але чим холодніше, тим більше виходить навантаження і більше доводиться платити.

Однак О.Меленчук порадив чернівчанам взяти до уваги не лише січень, а й попередні місяці. Якщо додати суми оплати тепла з початку опалювального сезону і поділити на кількість місяців, то в середбньому вийде менше, ніж плата без лічильника за тарифом з квадратного метра.

Також певні проблеми виникають у системі опалення, яка нам залишилася ще з радянських часів і яка не враховувала, що паливо може бути дорогим. Йдеться про перегріви і недогріви, коли для в одних квартирах при однаковій роботі котелень температура становить +18 градусів, а в інших — +25. Також є випадки, коли будинки через особливості роботи системи отримують значно більше тепла, ніж інші. «Теплокомуненерго»обіцяє регулювати систему, але не все можливо зробити у старих мережах і тому з’являється чимало скарг.

А суми до оплати за тепло за січень чернівчани отримали чималі. Так за 2-кімнатну квартиру це до тисячі гривень, за 3-кімнатну — 1200-1300 грн.

Джерело: Молодий буковинець

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...