Разделы:

Єврейське кладовище у Чернівцях

Місто

Волонтери з усього світу приїхали прибрати єврейське кладовище у Чернівцях

3370

16:47, 25 Август 2016

Цього року прибрати єврейське кладовище від сміття приїхали 23 волонтери з Німеччини, Чехії, Сербії, Франції та навіть Японії.

Волонтери з усього світу приїхали до Чернівців прибрати єврейське кладовище
Одне з найбільших та найстаріших єврейських кладовищ в Україні розташоване у Чернівцях.

У 1866 році тут вперше поховали євреїв. З того часу на кладовищі з’явилось більше 10 тисяч могил. Після розпаду Радянського Союзу євреї почали масово тікати з України. Тоді цвинтар став захаращеним та нікому не потрібним. Аж поки у 2008 році за нього не взялись волонтери.

— Люди приїжджають із різних країн. Вони обирають цей «кемп» на сайті й приїжджають сюди, щоб працювати фактично безкоштовно. Хтось цікавиться єврейською історією, хтось хоче в Чернівці приїхати, хтось просто хоче допомагати і радо обрав саме цей «кемп», — розповіла волонтерка Ольга.

Цього року прибрати єврейське кладовище від сміття приїхали 23 волонтери з Німеччини, Чехії, Сербії, Франції та навіть Японії.

— Я хотіла допомогти та бути корисною. Хотіла ближче ознайомитись із культурами, які є у Чернівцях, особливо з єврейською, — зізналася волонтерка з Чехії Марцелла.

Єврейське кладовище у Чернівцях дуже цікаве та багате на історію, кажуть волонтери. Проте поруч зі старовинними незвичайними плитами завжди була купа сміття.

— Тут було дуже багато недопалків, брудного одягу, пивних бляшанок, — зазначила волонтер з Японії Така Фокушіма.

Акція триватиме до 27-го числа.

Джерело

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...