Разделы:

Female hands holding Ukrainian abroad passports on the Krakow city center background. Traveling to Europe from Post-Soviet countries or emigration to Europe concept

Новини України

Європейський парламент ухвалив рішення про безвізовий режим для України

4816

14:19, 6 Апрель 2017

Європейський парламент прийняв позитивне рішення про безвізовий режим для України.

Фото: dt.ua

Фото: dt.ua

За рішення скасувати візові вимоги для українців проголосував 521 парламентар під час пленарної сесії Європарламенту, проти голосували 75 політиків, 36 — утрималися.

Європарламент затвердив безвіз для українців. Що ж далі?

1. Далі посли країн ЄС повинні повторно підтримати прийняте рішення і внести його до порядку денного зустрічі міністрів. Повідомлялося, що це може статися 26 квітня, повідомляє  112 Україна.

2. Рішення схвалюється Радою міністрів ЄС. У Раді голосують за принципом кваліфікованої більшості (голоси як мінімум 55% країн-членів ЄС, які представляють як мінімум 65% населення). Для блокування рішення Ради ЄС проти нього повинні проголосувати як мінімум чотири держави, в яких в сумі проживає 35% населення. ЗМІ з посиланням на джерела називали дату розгляду українського питання в Раді ЄС — 11 травня.

3. Після цього рішення підписують президент Європарламенту і представник головуючої країни (Мальти). Орієнтовно це відбудеться 15 травня.

4. Рішення публікується в офіційному віснику ЄС (це може зайняти до тижня, можливо — 22 травня).

5. Через 20 днів після публікації безвіз вступає в силу — попередньо з 11 червня 2017 р.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...