Разделы:

kukurudza

Здоров`я

Жук-винищувач кукурудзи з’явився на Буковині

396

12:50, 3 Май 2016

Боротися із шкідником, який їсть навіть ГМ-рослини, складно і дорого kukurudza 2Слідом за колорадським жуком і білим американським метеликом у Чернівецькій області з’явився ще один заокеанський шкідник.

— Західного кукурудзяного жука діабротику у всьому світі вважають найбільш економічно небезпечним шкідником кукурудзи. Якщо попередніми роками жуків діабротика на Буковині зрідка виявляли лише у так званих феромонних пастках, то торік шкідником були уражені поля кукурудзи біля сіл Подвірне, Тарасівці, Маршинці Новоселицького району, — каже в. о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Лазар Фіалковський.

За його словами, жук діабротика неперебірливий. Він поїдає пилок, рильця, зерна в початку, молоді листочки й волоть кукурудзи. Проте найбільшої шкоди завдає його личинка, яка живиться її корінням. Внаслідок цього молоді рослини в’януть і гинуть, а дорослі – вилягають.

На Європейському континенті жук діабротика з’явився у середині 90-х на території колишньої Югославії. Звідти він поширився в Угорщину, Болгарію, Румунію та Україну. Боротися із шкідником, який не має природних ворогів і їсть навіть генетично модифіковану кукурудзу, складно і дорого, бо для цього потрібні сильні пестициди.

— Крім них, дієвим засобом боротьби із жуком є сівозміна, коли на місці, де вирощували кукурудзу, протягом трьох-чотирьох років сіяти іншу культуру. У цьому разі личинки діабротики, що залишилися у ґрунті, не матимуть їжі і загинуть. Та коли великі агрофірми, що мають достатньо посівних площ, цілком спроможні проводити необхідну сівозміну, людям на присадибах це робити важче. З цієї причини боротьба з діабротикою може бути менш ефективною, хоча спеціалісти служби й проводять на Новоселиччині велику роз’яснювальну роботу, — критично оцінює ситуацію Л. Фіалковський.

 

Джерело 

Теги:

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...