Разделы:

Культура

Звук Чернівців

1432

20:10, 8 Октябрь 2015

У самісінькому центрі Чернівців кожного дня уже більше 10 років о 12 годині відбувається дещо прекрасне. Декілька хвилин центр міста оповиває чарівний звук духового музичного інструмента.  Кожний, хто хоча б раз опинявся у цій годині на Центральній площі, точно зупинявся на декілька секунд, аби зрозуміти звідки лунає заворожуючий звук. Для чернівчан це не є новинкою, однак гостей міста завжди приємно ошелешує, звідки у Чернівцях взялась така традицій. Хоча, мабуть, і не всі містяни знають цікаві факти про  унікальний звичай рідного міста. 

Традиція щодня сповіщати городян про полудень з вежі ратуші з’явилась у 2004 році. Запозичили звичай у польських сусідів, адже саме в Кракові уже багато років існує такий прекрасний ритуал.

 terwik.livejournal.com

terwik.livejournal.com

Виконують у Чернівцях пісню «А на тому боці, там живе Марічка» композитора Степана Сабадаша , обирали мелодію довго вагаючись, адже є багато композицій, які вдало б підійшли для столиці Буковини. Вирішили все ж грати “Марічку”, тому що цю пісню точно знають і шанують у кожній родині.

iloveukraine.com

iloveukraine.com

Сурмач у гарному гуцульському вбранні щодня виконує її протягом 3 хвилин, з кожної сторони ратуші, а саме з усіх 4 сторін, аби мелодія пролунала “на увесь світ”.

kamienczanka.livejournal.com

kamienczanka.livejournal.com

Музикант щодня долає 194 сходинки, щоб піднятись на верхівку ратуші. Не дивлячись на те, яка погода, про полудень всі дізнаються у будь-якому випадку.

kamienczanka.livejournal.com

kamienczanka.livejournal.com

Сьогодні сурмачем є Козак Василь Васильович, музикант із 55-річним стажем. Така честь випала йому у 2005 році, до того рік грали студенти. Чоловік все своє життя присвятив музиці,  за фахом він музикант-трубач, грає в симфонічному оркестрі Чернівецької філармонії.

Не дивлячись на те, що пана Василя називають сурмачем, він виконує мелодію на трубі, якій, між іншим, уже 20 років.

www.bukinfo.com.ua

www.bukinfo.com.ua

 

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...