Разделы:

Мода

Етно-мотиви та світова мода

2385

13:45, 25 Август 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Українські мотиви стають все більш популярними на світових подіумах.

Етнічні елементи у колекціях відомих дизайнерів — популярна річ протягом багатьох років.  Африканський, арабський, грецький етнос уже давно не залишають нас байдужими.

Здавалось би, що орнаменти української вишиванки популярні лише в Україні. Проте CHANGEUA проаналізував колекції всесвітньо відомих дизайнерів та побачив, що за останні роки національна атрибутика малими та впевненими кроками осідається у світовій індустрії моди, виборюючи свою нішу серед світових тенденцій. Те, що створюється у майстернях відомих кутюр’є, прямо чи опосередковано проявляється у стилі кожної людини. Тому не виключено, що елементи українського вбрання опиняться у гардеробі кожного іноземця.

1.  Жан-Поль Готьє у 2005 році, після візиту до Києва, створив колоритну українізовану колекцію. Світ побачив, що вишивка може бути високою модою. Більше того, показ своїх моделей дизайнер повністю присвятив Україні. Всі сектори в залі були поділені і названі українськими містами.

1

2.  Колекцію Джона Ґальяно у 2008 році критики назвали “заморожені українські наречені”. Для створення довелось тривалий час досліджувати українську літературу та історію, щоб як найточніше передати всю красу народного жіночого вбрання.

2

3.  Українські гуцули — джерело натхнення для літератури, мистецтва, музики, кухні, кіно, а також світової моди. У колекції осінь-зима 2008-2009 “Gucci” використали атрибути вишиванки, притаманні Подільському краю та Гуцульщині. Автор — Фріда Джаніні, яка славиться любов’ю до стилю “вамп”-жінки, у своїй творіннях розбавила жіночу силу та незалежність українською елегантністю.

3

4.  Тематика українських “амазонок” з’явилась у 2013 році. Прабал Гурунг на Нью-Йоркському подіумі презентував одежу, яку створив під впливом  карпатського бойового мистецтва “асгарда”, яким за легендою володіли місцеві жінки.

4

5.  Модний будинок “Valentino” на початку 2015 року вразив всіх своєю весняно-літньою колекцією. Хоча творці лінії стверджують, що надихнула їх творчість білоруського художника Марка Шагала, — ніжні сукні з вишивкою та безрукавки з овечого хутра, очевидно, мають в собі українські етно-мотиви.000

Теги:

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.