Разделы:

teatrpoltava
Вистави

Вистава «Сватання на Гончарівці» у Полтаві

266

Дата: 14.05.2016

Время: 18:00 - 20:00

Цена:

Место проведения:

Загрузка карты ....

Подробнее:

«Сватання на Гончарівці» — музична комедія Григорія Квітки-Основ’яненка та композитора Кирила Стеценка, що належить до скарбниці української класичної драматургії ХІХ століття. Сценічна історія цього твору у Полтавському театрі розпочалася ще у 40-х роках минулого  століття, і остання постановка датована 1967 роком.
Постановку «Сватання на Гончарівці» здійснив Юрій Лисенко, згодом виставу поновлював  Петро Лисенко, який впродовж багатьох років  грав  у виставі  роль Олексія. До речі, у  цій виставі пройшли  акторську  школу  практично всі  провідні  артисти  театру (Стецько – Дмитро Васецький, нар. арт. України Віктор Мірошниченко,  Уляна – Віра Волкова, нар. арт. Тамара Кислицька, нар. арт. України Неллі Ножинова, засл. арт. України Маргарита Томм). Сценічне оформлення вистави створив художник Григорій Коваленко, яке зазнавало деяких змін у трактовці художника Анатолія Камарди.  Виставу, сповнену щирим гумором та динамічними сценами з життя, сьогодні відновили у репертуарі Полтавського театру, адже вона як і раніше приваблює  глядача.
Дія відбувається під Харковом у селі Гончарівка. Кріпак-коваль Олексій кохає дівчину Уляну, але на шляху до щастя вони стикаються з випробуваннями. Дівчину батьки хочуть віддати за заможного нелюба – дурника Стецька, над яким усі глузують. Мати Уляни шанує Олексія за його золоті руки, та влада грошей вища за людські почуття. Відставний солдат Скорик, дядько Олексія, все ж допомагає влаштувати сватання на користь свого племінника. Нещасний Стецько, отримавши гарбуза, не може зрозуміти, що сталося, а закохані молодята радіють своєму щастю.
«Сватання на Гончарівці» — твір, наділений водевільною інтригою, де лірика та гумор розкриваються у різножанрових музичних номерах, –актуальний та популярний і сьогодні.

Дійові особи та виконавці:

Прокіп – нар. арт. України Василь Голуб
Віталій Крапіва
Одарка – Ніна Савченко
Світлана Коломієць
Ніна Біндюг
Марина Голубєва
Уляна —   Юлія Орлова
Ольга Філатова
Надія Карпова
Олексій – Геннадій Продаймо
Сергій Жмурко
Стецько – Олександр Кузьменко
Павло Кандзюба – Володимир Морус
Іван Говоров
Тиміш  —   Тарас Краюха
Артур Редько

Будущие события

Нет Мероприятия