Разделы:

Культура

Факти про українську гривню

1116

21:32, 15 Сентябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Вона нестабільна, її вічно не вистачає, однак вона наша, рідна. Гривня таке буденне слово, яким мало кого здивуєш. Проте Ви і не підозрювали, що історія національної валюти є досить цікавою. CHANGEUA розповість Вам декілька фактів, які ви, можливо, не знали, хоча і користуєтесь грошима щодня.

2 вересня 1996 року в Україні стартувала грошова реформа: карбованці замінили національною валютою — гривнями, а з 16 вересня закінчились всі перехідні процеси і єдиним законним способом оплати стала гривня.

for-ua.com

for-ua.com

ua.112.ua

ua.112.ua

Спочатку планувалося випустити замість звичних нам 2-ох гривень — 3, а замість 20 -25. 

www.erepublik.com

www.erepublik.com

www.istpravda.com.ua

www.istpravda.com.ua

Символ гривні з’явився лише у 2004 році. Обирали між двома варіантами:  перший — видозмінена латинська букву U (Ukraine), яку перетинали дві вертикальні лінії, все мало бути виконано в кольорах національного прапора, жовтим кольором на синьому фоні. Також таке графічне зображення символічно схоже на тризуб, а дві вертикальні лінії символізують стабільність гривні, яка твердо стоїть «на двох ногах». Другий варіант — той, який ми усі знаємо: рукописний варіант букви «г» (кирилиця), що позначає першу букву в назві «гривня», а дві горизонтальних паралельні лінії також означають стабільність національної валюти.

dt.ua

dt.ua

Історія відносин долара та гривні не раз приносила населенню певний дискомфорт. Під час кризи 1998 року з 2 гривень за долар вона виросла до 4 гривень на початку 1999 року. Інше рекордне падіння спіткало гривню внаслідок кризи, яка почалася у кінці 2008 року. Середній курс нацвалюти тоді становив 5,26 гривні за долар, а у 2009 році сягнув до 7,79, у 2010 — 7,94 гривні за долар. І найвідчутніший, скачок гривні по відношенню до долара стався у 2013 році. Не будемо детально пригадувати всі цифри. Єдине, що можна зазначити те, що 4 гривні за долар сьогодні здається фантастикою.

dt.ua

dt.ua

Купюра номіналом 500 гривень наймолодша з існуючих, вона з’явилась в обігу 15 вересня 2006 року.

volnovaha.com

volnovaha.com

Ймовірно, найцікавіший і мало відомий факт про українську гривню той, що вона має свій гімн. У 2012 році Нацбанк почав підтримувати національну валюту по-новому — піснею.

Loading...

Читайте также