Разделы:

Здоров`я

12:20, 8 Ноябрь 2018

523

Фармацевтична реформа: що може зникнути з прилавків українських аптек (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Вата, шприци, крапельниці, вітаміни — усе це може зникнути з полиць українських аптек. Поменшає й самих аптечних пунктів — якщо народні депутати ухвалять відповідний законопроект. Він зараз на розгляді в комітетах.

Читайте також В Украине закроют аптеки и лекарства подорожают

apteka

Фармацевтів новий законопроект неабияк занепокоїв. У документі відстань між аптеками пропонується збільшити до півкілометра. За таких умов сотні закладів у всій країні доведеться закрити.

І це не останнє нововведення. Усіх власників аптек зобов’яжуть мати фармацевтичну освіту.  А гігантських аптечних мереж взагалі більше не повинно бути. Фізичній особі — підприємцю дозволять тримати максимум одну аптеку. Юридичній особі — до чотирьох.

Автори документа переконані: нові норми дозволять створити здорову конкуренцію на фармацевтичному ринку країни, а значить — знизити ціни на ліки. В Аптечній професійній асоціації кажуть: законопроект сирий, над ним іще слід попрацювати.

Коли законопроект потрапить на розгляд парламентарів — іще не відомо. Зараз його опрацьовують у комітетах. Та якщо нові правила все-таки ухвалять, у власників аптек буде рік на те, щоб пристосуватися до них — це також прописано в документі.

Загрузка...
Loading...
Loading...

Читайте также