Разделы:

Личности

Гала Далі — єдине кохання, єдина муза

3481

18:00, 6 Сентябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

«Я люблю Галу більше матері, більше батька, більше Пікассо і навіть більше грошей» — на одній зі своїх картин написав Сальвадор Далі про дружину Галу Далі. До того, як стати відомою Галою, дружиною художника-сюрреаліста, вона була Оленою Дьяконовою з Казані. Епохальна жінка бачила у Сальвадорі генія. Талант художника і розум Гали зробили їх мільйонерами та всесвітньо відомими. Їхні стосунки були суцільним святом, двоє божевільних, котрі завоювали світ.

1

www.pinterest.com

Вони були неординарною парою. На одне із побачень, щоб вразити жінку, Сальвадор зустрів її в екстравагантному вигляді. Він порізав свою сорочку, виголив пахви, пофарбувавши їх синькою, натерся одеколоном із риб’ячим клеєм, козячим калом і лавандою. За вухо він заклав квітку герані.

cruello.tumblr.com

cruello.tumblr.com

Вона була не просто коханою та другом — саме Гала зробила з художника всесвітньо відому зірку. Вона контролювала все — його творчість, фінанси, продажі картин, запуск лінії парфумів, посуду, які зробили з Сальвадора бренд.

www.pinterest.com

www.pinterest.com

Сальвадор часто вередував, мало малював, підписував контракти, які потім відмовлявся виконувати. Гала закривала його в майстерні й не випускала, доки художник не закінчував замовлену роботу.

http://dali.virtbox.ru/

http://dali.virtbox.ru/

Коли попит на картини зменшувався, Гала особисто шукала спонсорів та домовлялась про те, щоб роботи Сальвадора купували. А самого художника стимулювала створювати інші вироби, окрім картин.

365mag.ru

365mag.ru

На початку 1940-х дружина влаштувала поїздку до США. Американці були у захваті від екстравагантного подружжя. На їхню честь влаштовують сюрреалістичні бали-маскаради. Картини Далі розкуповували, багаті американці замовляли йому свої портрети. Сальвадор та Гала організовують гучні виставки, виступи з публічними лекціями.

www.pinterest.com

www.pinterest.com

Закоханий до божевілля Сальвадор Далі присвячував їй чи не кожну свою картину, покірно слухався дружину, а після її смерті ізолював себе у замку Пуболь, який подарував коханій.

http://www.marieclaire.ru/

http://www.marieclaire.ru/

Однак сімейне життя було непростим. На 10 років старша Гала була дуже волелюбна. Якось Сальвадор Далі сказав: «Любити жінку всією душею не варто. А не любити не виходить». В кінці 60-их Гала захотіла у подарунок замок в Каталонії. Сальвадор гадав, що вони там житимуть разом, однак, коли завершились ремонті роботи, дружина не дозволила йому навіть залишитися на ніч. Не одного молодого коханця дозволяла собі завести дружина художника. “Я дозволяю Ґалі мати стільки коханців, скільки їй хочеться, — підтримував її Далі. — Я навіть заохочую її, бо мене це збуджує”. Не дивлячись на ні що, вони були разом до кінця.

www.pinterest.com

www.pinterest.com

Художник-сюрреаліст всіляко проявляв своє кохання у творчості: підписував роботи Гала-Сальвадор Далі та малював портрети дружини.

curiator.com

curiator.com

 

Loading...

Читайте также