Разделы:

Места

Карпатські вершини, які варто підкорити!

6195

22:17, 28 Август 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Чисте гірське повітря, стрункі ялини та сосни, срімкі і кам`янисті, порослі ялівцем вершини.

Так, ви не помилились — це про Карпати! Той, хто хоч раз бував в Українських Карпатах, назавжди запам`ятає їх красу і велич.

CHANGEUA пропонує вашій увазі ТОП-10 карпатських вершин, які варто підкорити.

 

1. Гора Піп-Іван Чорногірський здіймається в небо на 2028 метрів та є однією із найвищих в Карпатах. Дивовижні літні та зимові краєвиди доповнює найвисокогірніша українська споруда — величезна кам’яна обсерваторія.

1

Дослідження свідчать, що з прадавніх часів на цю гору підіймались з низовин на свято Івана Купала, розпалюючи на вершині величезну ватру — Живий Вогонь.

1.

2. Говерла — найвища вершина України (2061 м), яка є одним із національних символів. Говерла у перекладі з угорської мови означає “снігова гора”. На вершині гори встановлений кам’яний монумент у формі тризуба.2.

Найцікавішим є те, що окрім монумента на вершині  закладено капсули із землею з усіх областей України.

2

3. Петрос — “Грозова гора”

Найвідвідуваніша і найнебезпечніша вершина Карпат. Більшу частину часу гора окута густими хмарами, а тому у вершину нерідко бють блискавки, постійно дмуть шалені вітри.

3.

Подейкуюють, що вітер буває настільки сильним, що скручує металеві обереги, встановлені на ній, у спіраль.

3

4. Гора Туркул належить масиву Чорногори та підіймається на 1933 метри над рівнем моря. Трикутної форми гора з дивовижним краєвидом на Чорногірський хребет та одне з найвідоміших карпатських озер — Несамовите, яке розташувалося на її схилі.

4

Природна довершеність!

4.

5. Гора Гемба

Гора Гемба розташувалась в гірському масиві Полонині Боржава в межах Свалявського та Міжгірського районів Закарпатської області. Висота Гемби досягає 1500 метрів, вершина набула куполоподібної форми яка вигнута півмісяцем, полонина яка знаходиться на підніжжі гори вкрита лісами. Північний схил гори оздоблений численними мальовничими каскадами 14-метрового водоспаду Шипіт.

5

6. Гора Ребра – найнижча з гір-двотисячників в Україні. Висота її становить 2001 м. над рівнем моря. Ця вершина Карпат фактично є центром хребта Чорногора, а на початку минулого століття через неї проходив польсько-чехословацький кордон. Відтоді тут залишилися рештки майже повністю зруйнованих окопів, колючого дроту та пронумеровані прикордонні стовпчики.

6

7. Гора Сивуля – вершина Карпат в Горганах, найвища гора масиву, висота якої становить 1836 м.  Хребет, на якому знаходиться гора має також назву Сивуля. Вершина знаходиться на вододілі верхів’їв річок Лімниці та Бистриці Солотвинської в Івано-Франківській області. Назва гори Сивулі припускають, що походить від кольору каміння та лишайників, якими вона вкрита,  або від сивих хмар, які постійно нависають над її вершиною.

7

8. Вухатий Камінь — гора, що лежить в межах хребта Чорногора та причаровує мандрівників чудернацькими формами кам`яних брил. Свою назву, певно отримала тому, що з східних схилів скельні виходи на вершині гори нагадують людське вухо.

8

9. Гутин Томнатикодна з найкрасивіших і найвищих вершин в Українських Карпатах. Гутин-Томнатик є одним з шести двохтисячників України, його висота складає 2016 м. над рівнем моря. Біля підніжжя гори розташоване унікальне озеро Бребенескул, яке з трьох сторін оточене горами.

9

10. Гора Горган Ілемський — вершина, що входить до складу масиву Горгани. Висота гори становить 1587 м. над рівнем моря.

З верхівки гори відкриваються дивовижні краєвиди — на південний схід тягнеться хребет Аршиця, скільки око бачить, увесь покритий жерепом і де-не-де – кам’яними розсипами. На південний захід – Яйко Ілемське,  ще один популярний об’єкт туристичних маршрутів. Удалині видніється практично повністю засніжена гора Грофа, трохи ближче й лівіше від неї – Кінь Грофецький.

10

А Ви вже вирішили, яку вершину підкорите першою?

Теги:

Loading...

Читайте также