Разделы:

Культура

Кавова індустрія: 11 фактів

1388

17:39, 18 Сентябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Найпопулярніший напій світу, який принагідний завжди і всюди — кава. Саме на чешечку кави запрошують на побачення чи на дружню зустріч, саме вона бадьорить зранку і тільки цей напій точно об’єднує всіх офісних працівників на планеті. Існують десятки варіантів її приготування, про які ви точно знаєте. Однак чи знаєте ви, що саме кава колись ставала причиною для смертельної кари, а на світовому ринку вона є популярнішою за золото. І якщо раптом, прогулюючись містом, вам здасться, що кав’ярні розташовані через кожні декілька метрів — ви не помиляєтесь, адже саме кавова індустрія посідає одне з передових місць у світі.

11 фактів, що стосуються кави

1. Кава є найпопулярнішим продуктом у світі після нафти. Вона користується більшим попитом, аніж природній газ, золото, кукурудза чи цукор. Лише країни-експортери кави заробляють до $20 млрд щорічно, а загалом кавову індустрію оцінюють у $100 млрд.1

2. У світі щороку випивається 500 мільярдів чашок кави, з яких 14 мільярдів це славнозвісне італійське еспресо.

twitter.com

twitter.com

3. Кавові ферми є у більш ніж 50 країнах Азії, Африці, Південній Америці, Центральній Америці та країнах Карибського басейну. Лише на американському континенті вирощують 67% усіх зернят. Виробництво цього продукту є способом заробітку для 25 млн. людей.

harchi.info

harchi.info

4. Не зважаючи на те, що пише на етикатках чи у меню кав’ярень, існує лише два види кави: арабіка та робуста. Арабіка є більш ароматною та поширеною ( 70% всіх зернят), робуста — більш гірка, тому дешевша, також робуста містить більше кофеїну.

bbuymilkfrother.com

bbuymilkfrother.com

5. Кав’ярні є найбільш поширеним видом ресторанного бізнесу, який стрімко сьогодні розвивається.

www.q107.com

www.q107.com

6. Парадоксальним є те, що 90% світового виробництва кави відбувається в країнах, що розвиваються. Однак споживають найбільше каву промислово розвинені країни.

globalcoffeedeals.com

globalcoffeedeals.com

7. Три провідні виробники кави є Бразилія, В’єтнам і Колумбія.

cartman.tv

cartman.tv

8. Найвищі показники випитої кави на душу населення у Фінляндії. Однак в цілому найбільше кави все ж випиває США.

oboi-dlja-stola.ru

oboi-dlja-stola.ru

9. Згідно даним Всесвітнього фонду дикої природи з 1990 по 1995 рр. із 50-ти країн з найменшою кількістю лісів, 37 країн — найактивніші виробники кави.

www.vpro.nl

www.vpro.nl

10. Традиційно кавові дерева необхідно вирощувати у тіні, однак для збільшення виробництва, дерева часто саджають на сонці, що погіршує якість зернят. Саме тому кава вирощена у тіні вважається преміум-класу.

valova.te.ua

valova.te.ua

11. Кава не завжди була такою популярною як сьогодні. Її виявили у Єфіопії і перший час вона була заборонена в Єгипті та Туреччині. А тих, хто порушував заборону запихали у мішок та викидили у море.

vidomosti-ua.com

vidomosti-ua.com

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.