#КіноКраїна
українське кіно світового рівня

Проект #КіноКраїна

Ми мріємо, щоб в Україні була створена прибуткова індустрія масового виробництва глядацького кіно і серіалів, яка була б відома на весь світ. Тому ми просимо Верховну Раду України проголосувати Проект Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні» № 3081-Д від 30.09.2015

Ініціативу #КіноКраїна вже підтримали

Підтримай проект - поділись з друзями! Популяризуй ідею створення українського кіно світового рівня!

Ганна Безлюдна, керівник Inter Media Group

Необхідно створити в Україні привабливу територію для виробництва кіно продюсерів інших країн. Нехай до нас приїжджають російські, білоруські, американські, турецькі, корейські продюсери. Чому ні? Адже якщо в Україні будуть вигідні умови виробництва, гроші підуть в наш бюджет, ми створимо робочі місця. Це очевидно вигідно для України.

7 кроків назустріч розвитку кіно в Україні

Законопроект № 3081-1 від 30.09.2015 дозволить реалізувати проект #КіноКраїна за рахунок:

1. Створення механізму державно-приватного партнерства без корупції. Законом передбачене спільне фінансування фільмів державою та приватними продюсерами. Рішення щодо фінансування буде прийматися експертною радою, яка на 70% складається із представників громадськості.

2. Будівництва більшої кількості нових кінотеатрів по всій Україні. Із 453 районних центрів тільки у 76 є кінозали. Передбачена компенсації за кредитними ставками на розвиток регіональних кінотеатрів.

3. Збільшення глядацької аудиторії в Україні. За рахунок боротьби з піратством в інтернеті, пільгового та безкоштовного показу фільмів для дітей та малозабезпечених верств населення, стимулів розвитку пересувних цифрових комплексів для показу фільмів в невеликих містах та селах.

4. Залучення за 5 років 250 мільйонів доларів державних та приватних інвестицій в українське кіно. Буде створено понад 5000 якісних українських серіалів та 75 касових фільмів – збори кінотеатрів від перегляду українських фільмів зростуть на 25%, частка українського кіно в ефірі українських телеканалів збільшиться у 3 рази.

5. Залучення в Україну за 5 років 100 мільйонів доларів від іноземних продюсерів кінофільмів. Закон дозволить повертати іноземним продюсерам до 25% обсягу коштів, витрачених в Україні.

6. Участі відомих на весь світ акторів в зйомках кіно і серіалів в Україні. Закон дозволить повертати 10% коштів, витрачених продюсерами на гонорари іноземних акторів, які забезпечать комерційний успіх кіно.

7. Покращення іміджу України у світі як однієї із столиць сучасної кіноіндустрії. Українські актори матимуть можливість стати відомими на весь світ, зросте кількість кінотуристів до України, збільшиться зайнятість у галузі кіно.

thumbs

Володимир Бородянський, керівник StarLightMediа

«Індустрія кіно- і серіального виробництва – це не просто робочі місця і податки. Це індустрія, яка несе в собі цінності і об'єднує країну навколо них. І не менш важливо, що поруч з цінностями йде те, що називається національним оптимізмом, і це те, чого нам зараз так бракує. Це ті завдання, які ми хочемо реалізовувати, а держава – реалізовувати зобов'язана».

Як змінилася кіноіндустрія після прийняття законопроекту у інших країнах?

Цей фільм знімався в Угорщині

Кадри з фільму «Міцний горішок. Гарний день, аби померти» (Twentieth Century Fox, 2013)

Цей серіал знімався в Хорватії

Кадри з фільму «Гра престолів» (HBO, 2011-2015)

Цей фільм знімався в Чехії

Кадри з фільму «Казино Рояль» (Sony Pictures, 2006)

Владислав Ряшин, голова наглядової ради Star Media

Якщо буде прийнятий законопроект з підтримки кіновиробництва в Україні, тоді на кожен долар, витрачений на розвиток інфраструктури, Україна отримає 10-12 доларів інвестицій. Адже кіно – це не просто фільми та серіали, це розвиток туристичної індустрії. Це імідж міст, регіонів і країни у світі.

Поділися проектом із друзями - в нас буде #КіноКраїна!