Разделы:

Суспільство

12:53, 12 Сентябрь 2018

96

Київському політеху — 120: минуле та сьогодення ВУЗу (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Місто в місті, зі своїм гербом та населенням у 35-ть тисяч людей. Це наш — Київський політехнічний Інститут.

В минулому тут навчалися авіаконструктор Ігор Сікорський, конструктор космічних систем Сергій Корольов та багато інших науковців. Студенти КПІ і нині підкорюють космос, запускаючи нові супутники. Сьогодні  найбільший технічний університет країни відзначає ювілей — 120 років!

Зараз Шулявка — майже центр столиці, а сто років тому — це було передмістя. Поля, села, дачі- з Києвом місцину пов’язувало Брест-Литовське шосе — сьогоднішній Проспект перемоги. В кінці 19-го століття саме тут розпочали будівництво нового вищого навчального закладу — Київського політехнічного інституту.

Створювали «політех» через нестачу професіоналів — адже в Російській імперії високими темпами розвивалася промисловість. 1898 року інститут набрав перших 360 студентів на механічне, інженерне, хімічне та сільськогосподарське відділення. Весь виш являв собою кілька будівель.

Віталій Татарчук уже 15 років досліджує історію КПІ. Стверджує, студенти «політеху» здійснювали революцію в науці. Саме звідси почалося авіабудування в Російській Імперії — на початку минулого століття на механічному відділенні навчався студент Ігор Сікорський.

За час навчання в КПІ з 1907 по 11 рік він створив 6 типів літаків і 2 гелікоптери, при чому другий із них в 1909 році був першим на теренах Російської імперії, який піднявся в повітря 17.21 — літальна машина з вертикальним зльотом 17.25

Тут навчався й авіаконструктор Костянтин Калінін — його дипломна робота — літак Ка-1 — просто з захисту потрапила в серійне виробництво. В Політеху є алея пам’ятників десяткам видатних випускників, викладачів. Сергій Корольов — також випускник КПІ — став конструктором перших штучних супутників Землі.

Танк Т-34 — на території університету встановлений не просто як пам’ять про велику перемогу. В 30-ті роки Євген Патон заснував у КПІ першу в світі кафедру електрозварювання. Пізніше, в роки війни, під керівництвом ученого випустили перший Т-34, деталі якого були зварені між собою. Танк був надміцним. За це його прозвали зброєю перемоги.

Оснащення, лабораторії, де можна втілити в життя найпрогресивніші ідеї — в усі роки молодь вступала до КПІ, аби розвивати науку. Та зараз вченим бути нелегко, нарікають політехніки. Тарас Юрійович — хімік. Розробив реагент, здатний очистити практично будь-яку воду до стану питної. На створення пішли роки. Також чоловік розробив спеціальний рюкзак. Винахід важить 10 кілограмів. За годину чистить 45 літрів води, навіть болотної. Тепер учений шукає спонсорів для того, аби оформити документи.

Пошук грошей на розробкивічна проблема українських науковців. Борис Михайлович Рассамакін ніколи не думав, що в КПІ займатися буде не лише наукою.  1971 року він вступив на тепло-енергетичний факультет, захопився супутниковими системами, захистив кандидатську, сьогодні викладає. Каже, в Україні — заробіток окремо, наука — окремо.

Під його керівництвом, і спонсорським коштом, студенти КПІ запускають на орбіту супутники. На даху п’ятого корпусу — антена. Вона ловить сигнал із двох уже запущених пристроїв  — «Політан 1» та «Політан 2».  Сьогодні ці два «політани» — єдині супутники українського виробництва, що є на орбіті. Самі апарати — невеликі за розмірами, перший був тестовим, завдання другого — наукове — вивчати кількість атомарного кисню на орбіті — руйнівного для космічних апаратів.

Київський Політехнічний Інститут і надалі прославлятимуть винахідники, науковці. Та є велика імовірність, що лише з-за кордону.

Раніше ми повідомляли Шесть украинских вузов вошли в ТОП-1000 университетов мира

Загрузка...
Loading...
Loading...

Читайте также