Разделы:

rebenok

В регионе

Е-малятко в Харкові: сервіс запустили у всіх центрах адмінпослуг

183

11:17, 20 Февраль 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Послуга «еМалятко» надається безкоштовно, але за реєстрацію місця проживання дитини потрібно заплатити адміністративний збір у розмірі 13,60 грн.

Послуга «еМалятко» доступна в режимі бета-тестування у всіх центрах надання адміністративних послуг міста Харкова, пише unian

За словами директора Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Вікторії Китайгородської, для отримання послуги батьки дитини чи один з них повинні подати заяву про отримання комплексної послуги «еМалятко» за місцем народження дитини або за місцем проживання заявника.

Читайте також: В Харькове создали колл-центр куда можно пожаловаться на контрафактный бензин, наливайки и игровые салоны

Послуга об’єднує вісім сервісів:

державна реєстрація народження дитини;

реєстрація місця проживання новонародженої дитини;

призначення допомоги при народженні дитини;

реєстрація народженої дитини в Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків;

походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;

визначення належності дитини до громадянства України;

присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

призначення допомоги багатодітним сім’ям.

У департаменті відзначили, що частина послуг обов’язкова: державна реєстрація народження дитини, походження народженої дитини і приналежність її до громадянства України, тому ці послуги потрібно замовляти в комплексі.

«У центри адмінпослуг звертаються батьки, які хотіли б отримати комплексну послугу «еМалятко», але вже зареєстрували народження дитини. Ми змушені відмовляти, оскільки зазначена послуга є базовою для надання інших послуг у комплексі», — зазначають фахівці.

Послуга «еМалятко» надається безкоштовно, але за реєстрацію місця проживання дитини потрібно заплатити адміністративний збір у розмірі 13,60 грн, передбачений законодавством. Місцем проживання дитини обов’язково має бути місце проживання її батьків чи одного з них. Обов’язкова умова — батьки повинні бути громадянами України.

Для оформлення заявки потрібно надати паспорт та медичну довідку з пологового будинку. Для отримання допомоги при народженні дитини потрібно знати реквізити банківського рахунку, на який будуть здійснюватися виплати, у форматі IBAN.

Адміністратор центру заповнює заявку на порталі «Дія», після цього заявники (обоє або один з батьків) перевіряють внесені дані та підписують заяву в паперовому вигляді. Загальний час прийому заяви в середньому складає до 15 хвилин.

З часом у Міністерстві цифровий трансформації планують зробити послугу онлайн. Батьки зможуть подавати заяву на порталі «Дія» самостійно, без допомоги адміністраторів.

Loading...

Читайте также