Разделы:

kharkov

В регионе

Фельдман подарував харків’янам унікальну колекцію

298

12:59, 17 Январь 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Народний депутат України Олександр Фельдман, якому днями виповнилося 60 років, передав в дар Харківському історичному музею ім. Н.Ф.Сумцова десятки унікальних артефактів – трипільський посуд і культові статуетки із зібрання Фельдман Фемелі Музеум (Feldman Family Museum). Вартість колекції старожитностей – понад 10 мільйонів гривень. За словами мецената й колекціонера, йому приємніше дарувати, ніж отримувати подарунки.

Автор: Лента новостей Харькова
Вартість колекції старожитностей - понад 10 мільйонів гривень
Вартість колекції старожитностей — понад 10 мільйонів гривень

«Трипільська культура є однією з найбільш значних і яскравих сторінок в археологічному літописі України. Я мрію, щоб харків’яни пишалися музеями свого міста, а туристи з різних країн приїжджали в нашу країну і моє рідне місто культурно провести вікенд. У нас цікава історія, багата культура, прекрасні вчені й художники – нам є чим здивувати світ. Потрібно тільки берегти культурну спадщину, повертати на батьківщину надбання України і примножувати його», – зазначив Олександр Фельдман.

Читайте також: В Харькове посреди улицы расстреляли бизнесмена

Відзначимо, що частину подарованої колекції вже було представлено ​​в Галереї «АВЕК» на виставці «Спадщина предків», що мала великий успіх у харків’ян і викликала великий всеукраїнський резонанс. Офіційна церемонія її вручення приурочена до 100-річчя провідного музейного закладу Слобожанщини. За словами фахівців, завдяки подарунку мецената Харківський історичний музей зможе істотно розширити свою експозицію.

Автор: Лента новостей Харькова
Вартість колекції старожитностей - понад 10 мільйонів гривень
Вартість колекції старожитностей — понад 10 мільйонів гривень

Дарування відбулося в рамках програми «Спадщина», яка реалізується МБФ «Фонд Олександра Фельдмана» вже 15 років. За цей час українським музеям були передані в дар сотні творів мистецтва і предметів, що представляють культурно-історичну цінність.

Нагадаємо, що в рамках проєкту «Спадщина» 2004 року Олександр Фельдман передав Харківському художньому музею твори японського мистецтва, а Музею природи Харківського університету ім. Каразіна – колекцію рідкісних морських мушель. У 2005–08 рр. Харківському художньому музею було передано авторські літографії Марка Шагала, Пабло Пікассо, Анрі Матісса, Жоана Міро, Сальвадора Далі, а також полотна Іллі Рєпіна і Олексія Бекетова. 2009 року Музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків – твори мініатюрної пластики Японії і Китаю, 2010 року тому ж музею – зразки старовинної японської зброї, а Львівській національній галереї мистецтв – колекцію творів японського мистецтва. 2012 року Національному заповіднику «Хортиця» в Запоріжжі передано в дар холодну зброю козацьких часів. 2015 року Фонд Олександра Фельдмана повернув в Україну картину Корнеліса Пуленбурга «Аркадський пейзаж», втрачену під час війни, а також скіфський бронзовий лутерій, вкрадений раніше з музею в Переяславі, і передав їх Музею ім. Ханенків. 2018 року Національному науково-природничому музею було передано колекцію рідкісних і викопних молюсків.

Loading...

Читайте также