Разделы:

Интервью

Леонід Кравчук: «Кожен Президент України змінював Конституцію під себе»

370

20:37, 7 Сентябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Інтерв`ю з першим Президентом України Леонідом Кравчуком програмі «Люди. Hard Talk».

Чому Україна за 24 роки незалежності не досягла тих результатів, які всі очікували

5 президентів, 5 курсів, 5 конституцій. Лише цей один факт свідчить про те, що політична еліта України була і є або недовершеною, або невідповідальною, або не розуміє основних тенденцій розвитку людства в цілому і України зокрема. Україна не була державою в повному розумінні цього слова ніколи. За часів Богдана Хмельницького, наших гетьманів формувались окремі державницькі позиції і в людей, і в еліти, але довершеного формування державності ще не сталося. Президенти незалежної України не розуміли і не могли розуміти, яку країну вони будували. Тому що кожна політична сила подавала своє бачення розвитку України. А коли в суспільстві немає національного стрижня, коли суспільство ще не оформлене як стратегічна нація і не готове підставити плече під національну ідею і зрозуміти національну ідею і може чимось пожертвувати заради національної ідеї, в таких країнах завжди виникають суперечності всередині між групами людей, і ці суперечності переростають в гальма для швидких і глибоких змін в суспільному житті.

Як можна зупинити гібридну війну в Україні

Мінські угоди не дають результату. Пройшов час, і ми навпаки терпимо приниження і втрачаємо свої землі завдяки строгому виконанню Мінських угод. Ми пропонуємо змінити Мінські угоди на формат не протоколів, які не є статусними міжнародними документами, а підписати договір, який би визначав, як зупинити війну в Україні, як навести мир в Україні і як гарантувати, щоб агресія не поширювалась далі. Я пропоную, щоб цей договір підписали Путін, Обама, Меркель, Олланд і Україна. Тоді цей договір буде виконуватися.

Про зміни до Конституції України

Ми прийняли 5 Конституцій і жодна з них не виконувалася президентами України. Таким чином, ми створили унікальну ситуацію, коли Конституція приймається для форми, а не для життя людей. І суспільний договір між владою і народом, який має бути оформлений Конституцією, не був зроблений ніколи. Кожна Конституція приймалася під президента. Це треба змінити в новій Конституції. Моя позиція полягає в тому, щоб остаточні зміни до Конституції робити після місцевих виборів, коли багато що може змінитися.

Про проблеми нинішньої влади

Потрібно навчитися розділяти владу та бізнес. Нинішня влада прийшла до влади з бізнесу. А бізнес затягує як наркотики. Але вони взяли на себе велику державницьку відповідальність. Тому вони знаходяться в стані внутрішніх суперечностей. І як побороти цю суперечність у собі, що поставити на перше, а що на друге місце – це не кожному вдається так легко.

Про олігархів

Я ставлюся до олігархів з розумінням. Можна оголосити їх всіх поза законом, що вони вкрали, награбували і забрати все. Це стара більшовицька схема. Але зразу виникає запитання: віддати кому – державі чи іншим олігархам? Друге, що краще зробити – віддати все людям, щоб вони «проїли» активи, чи знайти шлях об’єднання олігархів, щоб вони допомогли Україні. Потрібен один для всіх закон. От Ахметову кажуть: «Віддай телеканал «Україна». А він каже: «А як бути з Петром Олексійовичем Порошенко. У нього ж також є «5 канал». Тому потрібні одні правила гри для всіх. Якщо повертаємо кошти в Україну, то всі повинні повернути, і т.д. А ідею знищити олігархів фізично, забрати все як під час Жовтневої революції я ніколи не підтримую.

Про зустріч з Дмитром Фірташем у Відні на міжнародному форумі

Я проявив ініціативу, зустрічався з Фірташем, і ми обговорили одне питання: як залучити іноземні інвестиції в Україну. Фірташ зібрав на Заході зацікавлених людей, котрі готові залучити в Україну 300 млрд доларів, але для цього потрібні відповідні гарантії Заходу і готовність України. Україна не захотіла навіть це розглядати. Я вважаю, що у Фірташа є великий ресурс брати участь в  модернізації України і в залученні інвестицій в Україну. Але для цього потрібно зняти одне питання: раз ти олігарх – ти ворог.

Про участь Кучми у переговорах з Захарченком і Плотницьким  

Я не знаю, чи вчинив Кучма правильно, сівши за стіл переговорів разом з Медведчуком із Захарченком і Плотницьким , але я б не сів.

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.