Разделы:

Новости

Міжнародному Каннському кінофестивалю виповнюється 69 років

206

2:41, 20 Сентябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Кінофестиваль у Каннах — одна з наймасштабніших культурних подій року. Пальмову гілку мріє отримати кожний режисер світу. А на церемонію щороку приїжджає неймовірна кількість знаменитих людей. 20 вересня 1946 року відбувся перший кінофестиваль у одному з старих казино Канн. За 69 років існування назбиралось чимало цікавих моментів.

Спершу Каннський кінофестиваль відкрили 1-го вересня 1939 року, проте на наступний день його закрили, через початок Другої світової війни. Опісля фестиваль кіно відновили. Таким чином, прийнято вважати, що перший Каннський фестиваль відбувся 20 вересня 1946 року.

www.eirinika.gr

www.eirinika.gr

В якості можливих місць проведення фестивалю спочатку розглядалися кілька міст, основними з яких вважалися Біарріц на узбережжі Атлантичного океану і Канни на Середземномор’ї. До 50-х років кінофестиваль відбувався у вересні. Обрали початок осені не випадково, на меті було заохочення туристів, продовживши тим самим курортний сезон на 2 тижні. Проте основна причина, чому фестиваль все ж перенесли з вересня на травень: кінофест у Каннах  проходив пізніше інших фестивалів (Берлінського і Венеціанського), і в результаті позбавлявся можливості влаштовувати прем’єри багатьох фільмів. Сьогодні фестиваль відбувається щороку у травні.

tyzhden.ua

tyzhden.ua

Славнозвісна «Золота пальмова гілка» з’явилася лише у 1954 році, коли паризький ювелір Сюзанн Лазон висунув ідею, що вигляд нагород повинен мати асоціації з пальмою, тому саме пальма є символом міста.

нагороду отримує австрійський режисер Міхаель Ганеке, 2012р.

Нагороду отримує австрійський режисер Міхаель Ганеке, 2012р.

Жителі Канн можуть отримати квитки на покази кінопрем’єр абсолютно безкоштовно за попередньою заявкою, зробленою за кілька місяців до відкриття фестивалю в мерії, пред’явивши паспорт з пропискою.

www.evropaelire.mobi

www.evropaelire.mobi

Каннський кінофестиваль є одним із п’яти найпрестижніших та найпотужніших кінофестів світу. На нього щорічно приїздить понад 35 000 гостей, серед яких тисячі сценаристів та режисерів, акторів, продюсерів, дистриб’юторів та журналістів.

glianec.com

glianec.com

У 2015 році вперше за свою історію фестиваль відкрили фільмом, режисером якого є жінка. Стрічка — соціальна драма француженки Емманюель Берко “La Tête haute”

Емманюель Берко третя справа

www.glamour.ru

А у  2007 році до 60-річчя фестивалю, 33 найбільших режисери сучасного кіно були запрошені взяти участь у створенні ювілейного фільму “Chacun son cinéma” («У кожного своє кіно»). Кожен з них став автором 3-хвилинної новели, сюжет якої будується навколо образу кінозалу.

www.festival-cannes.com

www.festival-cannes.com

Каннський кінофестиваль це не просто щорічна грандіозна світська та культурна подія. Це, перш за все, своєрідний літопис кінематографу, який відображає всі зміни та сучасні тенденці. Як приклад, у 2004 році виникла програма «Каннська класика» (Cannes Classics), в рамках якої демонстрували відреставровані копії фільмів, ретроспективи, присвячені кінематографу різних країн, і документальні стрічки про кіно.

www.francetvinfo.fr

www.francetvinfo.fr

Теги:

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.