Разделы:

Интервью

Наталія Владимирова

1318

12:58, 15 Август 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Стартовий капітал: 0$. Почали з пошуку клієнтів. Все, що заробляли, вкладали у розвиток.

Як ти прийшла до розуміння про необхідність власної справи? І як, власне, почала?

Заснувати свою власну справу я ризикнула, перебуваючи у декретній відпустці, коли дитині був лише 1 місяць. До цього я очолювала відділ з інтелектуальної власності у великій компанії, яка є лідером ринку з виробництва алкогольних напоїв.

А не важко одночасно виховувати дитину та займатися власною справою? Це сумісні речі?

Якщо це улюблена справа, то втоми не помічаєш. Власний бізнес – це прекрасна можливість для жінки займатися вихованням дітей та реалізувати себе у кар’єрі, адже у бізнесі ти можеш планувати свій час, а не працювати з 9 до 6.

Я думаю, що з кожним роком з цієї причини все більше і більше жінок будуть займатися власною справою. В цьому плані українки – колосальний резерв вітчизняної економіки.

Зараз в бізнесі набагато більше чоловіків…

Так, але ви подивіться на дороги. У мене інколи таке враження, що зараз жінок-водіїв навіть більше, ніж чоловіків. Хто міг це уявити ще 10 років тому?

Ти почала справу не так давно – який наразі штат?

На даний момент в компанії 4 штатних співробітника і 2-3 практиканти, оскільки у нас функціонує програма стажування для кращих студентів-юристів останніх курсів ВНЗ.

Наталія Владимирова

Найважче – заснувати і почати. Як шукала перших клієнтів, рекламувалася?

Коли ми тільки починали шукати клієнтів, ми переконували тим, що працюємо без передплати з відстрочкою платежу аж два місяці! Справа в тому, що в патентній справі фактор довіри до юриста дуже важливий. І було дуже непросто переконати клієнта не тільки довірити свої нематеріальні активи, але ще й грошей дати.

Зараз щось змінилося?

Так. Зараз ми вже не переконуємо. Ми професійно надаємо послуги і працюємо за принципом «люди для людей», і як результат — лояльні клієнти, які рекомендують нас своїм партнерам і друзям, повертаючись знову. В сфері послуг все зав’язане на добрих взаємовідносинах з людьми і відповідальному відношенні один до одного. Зараз завдяки нашій професійній репутації ми утримуємося в п’ятірці лідерів ринку інтелектуальної власності.

Ким були перші клієнти?

Перші мої (а в майбутньому і компанії) клієнти — це люди, які звернулися по рекомендації від друзів. Великим майданчиком був і залишається Facebook. Раніше при додаванні нових друзів я завжди розповідала, чим я займаюся, і це нерідко виливалося в замовлення послуги. Також багато клієнтів прийшли завдяки нашим менеджерам з продажу. Цей шлях, з одного боку, хороший тим, що не забирає твій час, адже менеджери передавали замовлення безпосередньо юристам, а я лише підписувала готові документи. Але з іншого боку, в цих угодах був відсутній елемент особистого спілкування з клієнтом. Для мене це дуже важливо, адже я хочу максимально допомогти вирішити існуючі проблеми клієнта.

Як би ти визначила головну специфіку твоєї сфери?

Сфера інтелектуальної власності досить специфічна. Особливо гостро це відчутно в Україні, оскільки цивілізований ринок інтелектуальної власності у нас ще не сформований. Якщо в інших сферах бізнесу головне завдання перед компанією — це конкуренція, то для нас, крім конкуренції, необхідно формувати сам ринок. Зараз багато компаній орієнтуються на досягнення короткострокових цілей, а реєстрація прав інтелектуальної власності — це інвестиція, дивіденди від якої передбачені в майбутньому. Тому ринок зараз незначний і, звичайно, потребує розвитку.

На Заході цей ринок розвинутий. Чи були думки “вкластися” у це там, де все давно налагоджено?

Я — патентний повірений України, і це дає мені право представляти інтереси нерезидентів в нашій країні і захищати інтереси резидентів України в будь-якій точці світу, що ми і робимо. Я — патріот і не можу уявити своє життя в іншій країні. Вважаю, що десятки тисяч підприємців України все ще є моїми потенційними клієнтами!

Що, на твою думку, може надати поштовх ринку інтелектуальної власності в Україні? Адже, на скільки мені відомо, у світі нематеріальні активи складають більше 60% загальної вартості активів. Найбільші світові компаній зараз — це, передусім, бренд, маркетинг, зв’язки, наукові розробки. Виробництво зараз коштує не дуже дорого, і практично все перейшло до Китаю та інших азійських країн.

Я вважаю, що поштовхом в даному аспектi може бути лише саморозвиток бiзнесменiв, коли вони самостiйно приходять до думки, що нематерiальнi активи необхiдно захищати. Iншого виходу не бачу.

Секрет успіху: намагатися бути обачнішим і якомога менше помилятися в людях. На жаль, зі мною це ставалось, але я поки ще молодий керівник і багато чому вчуся на таких помилках.

З приводу малого бізнесу в Україні загалом. Які головні проблеми наразі і які перспективи?

Розвиток нашого бізнесу в Україні безпосередньо залежить від загальної ситуації в країні, втім, як і в інших галузях. Зараз багато що залежить від політики, яку буде реалізовувати Україна. Нам потрібні реформи, які спрямовані на лібералізацію економіки.

У цих важких умовах на яких “китах” тримається твоя справа?

Мабуть, головний секрет успіху нашого бізнесу — це команда і постійне прагнення до вдосконалення, а також поглиблення в суть проблеми клієнта. Ми — не з тих патентних, яким «як сказали, так і зробили». Ми любимо докопуватися до суті проблеми, щоб оптимально вирішити її, а не заробити за всяку ціну.

Loading...

Читайте также