Разделы:

За кордоном

17:30, 26 Сентябрь 2018

158

10 років минуло після світової фінансової кризи: що змінилося (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Вересень, який сколихнув планету. 10 років минуло з часу світової фінансової кризи. Європейці та американці, що довгий час жили за принципом «купуй зараз — плати потім» вмить опинилися у глухому куті. Криза була настільки потужною, що її наслідки досі не вдалося подолати. Чого нас навчив фінансовий крах? І чи можлива нова чорна смуга?

Розкішний іспанський курорт — Марбелья добре відчув на собі кризу 2008-го. Численні престижні готелі й елітні вілли в цьому, здавалося б сонячному раю, вмить стали будівлями-привидами.

А це вже занедбані пейзажі американської Аризони. 10 років тому тут мало розкинутись елітне містечко на 12 тисяч будинків. Зі школами, торговими центрами та великим полем для гольфу. Проте на вітер пустили мільйони доларів, а в апартаментах, так ніхто й не оселився.

Вересень 2008-го. Банкрутство американського інвестиційного банку Леман Бразерс. Цю подію і вважають відправною точкою світової фінансової кризи. Працівники забирають речі і звільняють офіс. Леман Бразерс видавав кредити на нерухомість ненадійним позичальникам. Фінансова «мильна бульбашка» збільшувалась і зрештою луснула, коли банку не змогли повернути борги. Уряд США відмовився націоналізувати установу і виділити кошти на її порятунок. На фінансових ринках Воллстріт розпочалася паніка.

Американська влада спрямувала на підтримку власної економіки  мільярди доларів. Те ж саме довелося робити іншим провідним державам. Світова фінансова криза призвела до тотального безробіття. Мільйони людей залишилися без житла, банківських вкладів.

За 10 років світ оговтався від фінансового потрясіння і врахував помилки.  Нерухомість відчутно подорожчала. В Австрії її вартість зросла на 85%, в Ісландії на 70%. Ціна квадратного метра у шведському Стокгольмі, наприклад, сягає більш ніж восьми тисяч євро. Банки стали надійнішими. Уважніше почали вивчати своїх вкладників. Проте економісти стверджують  — геополітична ситуація і циклічність економіки змушують готуватися до будь-якого сценарію. Поки ніхто не прогнозує звідки може прийти нова криза. У часи стрімкого розвитку комп’ютерних технологій її може спричинити навіть кібератака.

Раніше ми повідомляли Екологічна криза в столиці Філіппін сягнула колосальних масштабів (ВІДЕО)

Загрузка...
Loading...
Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.