Разделы:

vrachi

Суспільство

10 запитань, які варто поставити хірургу

516

19:30, 15 Сентябрь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Про усі тонкощі цієї складної та відповідальної професії розповів молодий кардіохірург Рахім Нургалієв у відеоінтерв’ю каналу «Жиза». Чи може хірург прооперувати сам себе? Скільки може заробляти хірург, пише maximum.fm

Боїшся крові?

Взагалі ні, і ніколи не боявся. Навіть в дитинстві такого не було. Навіть, коли вперше побачив пацієнта усього в крові. До речі, я ще зі школи знав, що хочу бути кардіохірургом.

Про що думаєш під час операції?

Ні про що. Я просто мию руки у три етапи, як належить це робити, дивлюсь на себе у дзеркало і намагаюся відігнати усі думки. Щоб не було ніякого хвилювання, страху. Ніяких зайвих думок під час операції у мене немає.

Наркоз пробував?

У дитинстві, в 13-14 років, я зламав руку і лікар зробив мені загальний наркоз. Зараз, до речі, ми такий наркоз вже не використовуємо. Дуже розпливчасто усе пам’ятаю: ввели наркоз, я прокинувся, не зрозумів, що відбувається і знову заснув.

Скальпель, затиск, що далі?

Скальпель, але не затиск. Робиш скальпелем розріз. Потім коагулятор – щоб не було кровотечі.

Читайте також: Собаки та подорожі: затишні фото, які змушують усміхнутись

Руки обов’язково мити?

Обов’язково! У три етапи. Як я вже казав, спочатку милом, по лікоть, до плеча, потім долоні. Після цього так само у три етапи використовуємо антисептик. А вже потім одягаєш чистий халат і рукавички.

Чому у всіх хірургів волохаті руки?

У мене не волохаті :) Однак, можливо, це через те, що я ще молодий. А от пузо є у всіх хірургів!

Чи можна пришити голову?

Великий хірург Деміхов (завдяки якому з’явилася пересадка серця) робив дослідження з пересадки голови. Він оперував собак і одній з них пересадив голову іншої. Вона прожила, доволі довго. Зараз люди намагаються провести такі операції, але, безуспішно.

Куди накласти тугий джгут, якщо кров йде з голови?

Треба терміново оперувати. Але для початку закласти руку пацієнта за голову і поставити джгут. На деякий час це зупинить кровотечу.

Сам себе зможеш прооперувати?

Я ж кардіохірург, і напевно, ні. Треба дуже велику силу прикласти, щоб розкрити грудну клітину, а потім її з’єднати. Це тяжко. Деколи навіть використовують залізні дроти, аби закрити грудину.

Скільки може заробляти хірург?

Початкова ставка кардіохірурга 10-12 тисяч гривень. І офіційно десь до 125 тисяч.

Loading...

Читайте также