Разделы:

pitna voda

Здоров`я

5 правил води: як, коли та скільки потрібно пити

184

10:00, 23 Август 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Ми вже давно перестали пити воду тільки тоді, коли відчуваємо спрагу. Культ чистої питної води зараз на піку популярності, і нам стало важливо знати, скільки, як і коли її пити, а також які переваги для здоров’я ми отримаємо, якщо почнемо вливати в себе трендові 2 літри щодня.

Розповідаємо головні факти про роль води у системі правильного харчування і ділимося важливими секретами про те, як правильно підтримувати водний баланс і при цьому не впадати в крайності, пише maximum.fm

1. ДВА ЛІТРИ НА ДЕНЬ АБО ВСЕ-ТАКИ МЕНШЕ?

Ми неодноразово чули з різних джерел, що норма питної води на добу для дорослої людини становить ні більше, ні менше як вісім склянок або, якщо хочете, 2 літри.

Всякий, хто хоча б раз пробує слідувати такому правилу, відразу ж розуміє, що воно не має нічого спільного з реальністю. Цифри завжди умовні і залежать від багатьох факторів. У випадку з водою це ваші здоров’я, вага, вік, стать і навіть температура тіла, а також клімат, в якому ви живете, і фізична активність, якої ви дотримуєтеся.

Орієнтуйтеся на свої відчуття, навчившись розпізнавати спрагу і запобігати зневодненню. По можливості проконсультуйтеся зі своїм дієтологом. Завжди тримайте воду під рукою і пийте її з задоволенням.

2. ВОДА ПЕРЕД ЇЖЕЮ

Випивати склянку води перед їжею – головне правило здорового харчування. Ця невелика кількість рідини зможе вирішити відразу кілька проблем: процес травлення прокинеться і згодом покращиться, почуття голоду притупиться, а стінки шлунка, що розтягнулися, не дозволять переїсти.

Ми не рекомендуємо фанатично випивати перед їжею літр води одним махом. У такому випадку вода буде довго залишати ваш шлунок, і разом з перетравлюваною їжею сильно розтягне його стінки, привівши до здуття, важкості і дискомфорту.

3. ВОДА ПІД ЧАС ЇЖІ

Довгий час міф про те, що пити під час їжі ні в якому разі не можна, був непристойно популярний. Прихильники здорового способу життя пояснювали цю заборону тим, що вода розбавляє шлунковий сік і знижує кислотність, гальмуючи метаболізм і перетравлення їжі.

Сьогодні дієтологи і гастроентерологи практично вмовляють нас пити рідину під час їжі. Однак, ми радимо все-таки не зловживати водою під час прийому їжі. Так ми звикнемо ретельніше пережовувати їжу і не ковтати великі порції, спішно запиваючи їх.

Читайте також: Ученые назвали привычки, ведущие к циррозу печени

4. ВОДА ПІСЛЯ ЇЖІ

Випити кілька ковтків чистої питної негазованої води відразу після їжі не злочин, і якщо ви відчуваєте таку необхідність або відчули гостру спрагу, не відмовляйте собі в нормальній потребі. Строго кажучи, якогось загального правила про те, чи можна пити воду після їжі, не існує. Хтось стверджує, що можна починати втамовувати спрагу, почекавши пів години, а дехто впевнений, що чекати потрібно не менш як годину.

Ми радимо звернути увагу на ваші індивідуальні потреби й особливості організму, в тому числі на час перетравлення їжі в шлунку. Важливо дати їжі час трохи засвоїтися – так ви зможете уникнути різних «сюрпризів»: здуття, важкості і болю в животі.

5. ВОДА І ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Який би ми не вибрали час для того, щоб вгамувати спрагу склянкою води, ми приносимо своєму організму тільки користь. Вода запускає обмінні процеси в організмі, покращує роботу шлунково-кишкового тракту, насичує вологою нашу шкіру, очищаючи її від токсинів, а також сприятливо впливає на кровоносну систему, впливаючи на процес оновлення клітин.

Особливо ретельно за водним режимом повинні стежити спортсмени: їм набагато легше постраждати від зневоднення, адже під час тренувань організм з потом втрачає не тільки воду, а й відчутні кількості натрію, калію і магнію – найважливіших мінеральних речовин. Пийте воду кімнатної температури за годину-пів години до і відразу після тренування, а в разі потреби – і під час фізичних навантажень.

Загалом, переконують експерти, слід прислухатися до свого організму. Пийте тоді, коли відчуваєте спрагу та не забувайте про те, що фанатизм ще нікому не приносив користі.

Loading...

Читайте также