Разделы:

В регионе

15:30, 25 Сентябрь 2018

299

Африканська чума свиней в Україні досягла рекордних масштабів: чи входитиме м’ясо в меню українців (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Зависокі ціни на м’ясо та сало. Інколи навіть — дефіцит продукту. Україна давно не бачила таких часів, коли свинину масово доводиться завозити з-за кордону. А все через Африканську чуму свиней. Cто двадцять три випадки АЧС зафіксували фахівці «Держпродспоживслужби» з початку року.

В місті Олешки Херсонської області свиней господарі більше не тримають. Олександр Іванович розповідає — витрачав на годівлю тварин усі гроші, планував заробити копієчку. Але одного дня помітив, що поросята їжі й носом не торкаються. Господар викликав ветеринарів. Лабораторні дослідження підтвердили — свині хворі на африканську чуму. На свинофермах клітки порожні. Зараз тут проводять дезінфекцію — приміщення засипали хлором. Всередині довго перебувати надзвичайно важко.

На АЧС тут захворіли трохи більше півсотні поросят. Аби вірус не поширювався, довелося умертвити понад ДВІ З ПОЛОВИНОЮ тисячі. Туші та все, чого могли торкатися свині, спалили.

Працівники Держпродспоживслужби припускають — вірус на Херсонщину могли завезти туристи. Навіть не знаючи про це, вони беруть із собою харчі, заражені АЧС. А викидають тут — будь-де. Зокрема й на природі. Достатньо фермеру торкнутися одягом чи взуттям небезпечного продукту, аби завтра — всі його свині захворіли. На людей хвороба не поширюється, а для тварин вона смертельна.

Африканська чума шириться швидко. За цією віртуальною картою фахівці простежили — шість років тому хвороба зайшла до нас із боку Білорусі. Зараз в Україні немає жодного регіону, де б не реєстрували спалахів АЧС.

Уберегти тварин від вірусу майже неможливо — кажуть Працівники Держпродспоживслужби. Профілактичної вакцини не існує. Немає також ліків від хвороби. Єдиний вихід — убивати тварин. Лише за минулий рік збитки від АЧС в Україні перевищили мільярд гривень. Багатьом фермерам та приватним господарствам збитків і досі не компенсували.

Раніше ми повідомляли У кількох французьких містах пройшли акції протесту під гаслом «М’ясо — це вбивство»

Загрузка...
Loading...
Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.