Разделы:

afrika

За кордоном

Африканський континент розламається на дві частини: заява вчених

1807

17:30, 19 Июль 2020

Change

Найбільш цікаві новини

В Ефіопській пустелі з’явилась тріщина, яка з кожним роком розростається, і це дуже бентежить науковців. Такий хід справ може закінчитись розпадом Африки на дві частини.

Науковці схвильовані збільшенням тріщини у більше як 56 кілометрів посеред Ефіопської пустелі, яку зафіксували ще у 2005 році. А нові супутникові дані показують, що варто готуватись до розпаду африканського континенту на дві частини. Але й на цьому зміни не закінчаться, адже між половинами може виникнути новий океан, пише maximum.fm

«Це єдине місце на Землі, де ви можете вивчити, як континентальний риф стає океанічним рифом», – пояснює доктор філософії Університету Лідса у Великій Британії Крістофер Мур. Він регулярно відстежує вулканічну активність Східної Африки, яка пов’язана із розділенням континенту.

Читайте також: Великобритания засекретит статистику по смертям от COVID-19

University of Rochester - фото 416466

Але не варто уявляти, як за лічені роки Африка розділиться, адже для появи зовсім нового океану потрібно щонайменше 5-19 мільйонів років. Зате розташування цього регіону посеред трьох тектонічних плат зараз дозволяє науковцям досліджувати цей процес.

Loading...

Читайте также