Разделы:

komar

Курйози

Батьківська компанія Google хоче позбавити світ від комарів

77

11:00, 5 Декабрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Дослідники з Силіконової долини атакують крилатих кровопивць у Каліфорнійському окрузі Фресно.

Раніше ми повідомляди: Холод приближает людей к смерти — ученые

Це перший фронт війни з комарами батьківського конгломерату Google Alphabet Inc.

Комах по всьому світу хочуть заразити бактерією, яка їх знищить, пише Bloomberg.

Як це працює?

Лабораторних паразитів виводять у лабораторії Verily поблизу Сан-Франциско. Їх вирощує з яєць автоматизована система, яка створює ідеальні умови для розвитку комарів. Вирощують в лабораторії лише самців. Їх заражають бактерією Wolbachia.

Коли у природі вони будуть спаровуватися з самками, бактерія зробить комарих стерильними. Вони більше не будуть розмножуватися.

Самців підходять для такого методу ще й тому, що не завдадуть додаткового дискомфорту людям – адже вони не кусаються.  Випускають на волю інфікованих комарів з контейнерів, які розміщують у фургони та розвозять у потрібні місця. У Фресно лише за один раз, наприклад, випустили 80 000 лабораторних комах.

Основну технологію Verily зберігає технологію в таємниці. Адже, якщо компанії вдасться зробити боротьбу з комарами простою, одна за одною посипляться пропозиції від урядів країн та підприємств про купівлю рятівної технології.

А поки – щоранку, під час сезону комарів, який у Каліфорнії триває у квітня по листопад фургон компанії курсує вулицями. Комах випускають в заздалегідь визначених місцях, їх облікують за допомогою лазера.

В Каліфорнії комарів ненавидять через їхні неприємні та болючі укуси. Однак, є місця, де скорочення популяції цих паразитів принесе не лише комфорт, а й може зупинити зростаючу смертність. В тропіках та субтропіках комарі переносять лихоманку Денге та Чікунгунью, вірус Зіка та низку інших смертельно небезпечних захворювань.

Питання, яке лишається відкрим – що буде, коли комарів знищать. Екологічна роль цих комах лишається не до кінця вивченою. Хоча частина науковців стверджує, що людство спокійнісінько обійдеться без цих кровопивць.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...