Разделы:

reka

В регионе

Через посуху в річках Черкащини катастрофічно поменшало води

75

16:39, 11 Сентябрь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Як відомо, річки — це продукт клімату. Через бездощовий період, на Черкащині відбувається подальше поступове зменшення водності річок. У серпні середньомісячні витрати води були менше 50% норми.

Так, наприклад, на річці Тясмин у серпні рівень води за 60-річний період спостережень був найнижчим і становив лише 145 см.

На річці Рось відмічалася складна гідрологічна ситуація. Водність Росі підтримувалася на рівні 20-40% серпневої норми. У створі гідрологічного поста Корсунь-Шевченківський (нижня течія річки Рось) – середня місячна витрата води дорівнювала 21% серпневої норми та становила 2,64 м3/с, що є близьким значенням до мінімального за весь період спостережень (2,44 м3/с). Варто відмітити, що у створі цього поста водність зменшилася впродовж серпня на 37%.

Спекотна сонячна погода в поєднанні із забрудненням поверхневої води азотними та фосфорними сполуками сприяла інтенсивному розмноженню синьо-зелених водоростей. При їх відмиранні та на окисно-відновні реакції, що відбуваються у воді, витрачається кисень. Зниження кисню до концентрації менше 4 мг/м3 у поєднанні з високою температурою води ˃25ºС, та її хімічним забрудненням, може призвести до замору риби, що і спостерігалося у червні в річці Дніпро цього ж року.

Враховуючи прогноз погоди на вересень (температура повітря очікується на 1,0-1,5°С вище за місячну норму, а кількість опадів у межах норми), на річці Рось відмічатиметься режим низької межені, ймовірним є досягнення витратами води критерію маловоддя (менше 20% місячної норми) та утримання близькими до них.

За інформацією обласного гідрометцентру, передає ПроВсе.

Loading...

Читайте также