Разделы:

vakcina

коронавирус

Чи потрібно робити тести на антитіла до коронавірусу перед вакцинацією

60

9:45, 5 Август 2021

Change

Найбільш цікаві новини

На офіційній сторінці МОЗ у соцмережі Фейсбук повідомили, чи справді тести на антитіла потрібно робити перед вакцинацією та чи вони вказують на рівень вашого захисту.

«Робити тести на антитіла до коронавірусу SARS-CoV-2, щоб дізнатися, чи є у вас імунний захист від нього, не має сенсу. Тести, якими вимірюють рівень антитіл не стандартизовані. Різні лабораторії застосовують різні методи дослідження, різні одиниці вимірювання, тест-системи різної точності та чутливості, різне обладнання. Тому такі тести часто дають різні й вкрай неточні результати», – пояснюють фахівці.

До того ж, антитіла не можна назвати єдиною ланкою захисту від COVID-19. Також є ще й клітинна імунна відповідь, яка довше зберігається, але тест на антитіла не може її визначити.

«Це означає, що у вас може бути низький рівень антитіл, але при цьому непоганий захист від вірусу завдяки клітинному імунітету. Або навпаки, перша доза вакцини може дати високий рівень антитіл, але гарний захист з’явиться лише тоді, коли запрацюють інші ланки імунітету», – підсумували експерти.

Раніше ми писали про те, що Комаровский рассказал о сроках вспышки коронавируса «Дельта» в Украине.

Loading...

Читайте также