Разделы:

vakcina

Здоров`я

Чи варто вакцинуватися від гепатиту

607

10:15, 11 Декабрь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Про вакцину від гепатиту В створили багато міфів і брехні. Це спонукає людей відмовлятись від важливої процедури, пише 24tv.ua

Багато людей вважають, що така вакцина може викликати пошкодження печінки, адже містить живий вірус, розповів лікар Євген  Щербина.

Це брехня. Виробництво вакцини полягає в підселення HBsAg («австралійського антигену») в клітини пекарських дріжджів, які в свою чергу починають інтенсивно його синтезувати, а після цього накопичений антиген можна звідти забрати і на його основі створити вакцину.

Це означає, що вакцина не містить живий вірус – вона містить лише одну його частинку, потрапляння якої в організм якраз і призводить до вироблення повноцінного і сильного імунітету від гепатиту В.

Читайте також: Медики назвали неожиданные последствия отказа от завтрака

Ще існує міф, що щеплення від гепатиту В може спровокувати тривалу жовтяницю у новонародженого. Вакцина не містить компонентів, здатних спровокувати тривалу жовтяницю.Приблизно 50% доношених і 80% недоношених новонароджених мають фізіологічну жовтяницю, яка з’являється на 2-4 добу і проходить як правило за кілка тижнів.

Трохи рідше ця жовтяниця може тривати до 3 і навіть 5-6 місяців, і має вона назву «жовтяниця грудного вигодовування» або «жовтяниця грудного молока». Це також абсолютно безпечне стан, що вимагає тільки спостереження і тим більше не пов’язаний з вакцинацією від гепатиту В.

Loading...

Читайте также