Разделы:

shashlik

Здоров`я

Чим небезпечне приготування їжі на дровах та вугіллі

226

15:00, 14 Ноябрь 2021

Change

Найбільш цікаві новини

Приготування їжі на твердому паливі загрожує небезпечними захворюваннями очей, які можуть привести до сліпоти. Зокрема, підвищується ризик кон’юнктивіту, катаракти і DSCIC на 32, 17 і 35 відсотків, відповідно. Такі висновки зробили вчені Оксфордського університету у Великобританії і Пекінського університету в Китаї. У процесі експерименту близько півмільйона дорослих китайців пройшли опитування про харчові звички, пише Plos Medicine.

Аналізуючи дані, фахівці простежили за госпіталізацією учасників в зв’язку з серйозними захворюваннями очей. За десять років спостереження серед них було виявлено 4877 випадків захворювань кон’юнктиви, 13408 – катаракти, 1583 захворювань склери, рогівки, райдужної оболонки і циліарного тіла (DSCIC), а також 1534 випадки глаукоми.

Як правило, споживачами твердого палива – дрова або вугілля – були літні жінки, сільські жителі, сільськогосподарські робітники і курці. При цьому, попри високий ризик названих захворювань, серед них не називають глаукому.

Причиною високого ризику захворювань вчені називають вплив дрібних твердих частинок і оксиду вуглецю, який може пошкодити поверхню очка і викликати запалення. Дослідники відзначили, що перехід на чисті види палива знижує ризики захворювань.

Раніше ми писали про те, що эксперты назвали самый опасный способ приготовления пищи.

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.