Разделы:

kofe

Здоров`я

Чому кава не бадьорить: пояснення медиків

105

10:00, 26 Январь 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Кава сам по собі не робить людей втомленими. Натомість, усе залежить від реакції організму на кофеїн. Саме вона впливає на те, як ви почуватиметеся після ранкової філіжанки улюбленого напою.

Більшість людей, що вживають каву щодня, роблять це, щоб збільшити свою енергію та поліпшити увагу, а також здатність концентруватися, пише maximum.fm

Кофеїн об’єктивно є найбільш вживаним стимулятором у світі. Однак, впливає він на всіх неоднаково. Дехто, наприклад, може випити кілька чашок протягом дня і не відчувати сильного збудження. Інші можуть відчути побічні ефекти після випивання усього однієї чашки кави (вона в середньому містить близько 80-100 мг кофеїну).

Тому не варто дивуватися, якщо кава, яку ви п’єте, щоб підбадьоритися, навпаки, змусить відчувати вас втомленими, але при цьому не здатним розслабитися через постійне напруження. Чому ж так відбувається?

Читайте також: Медики пояснили, чому чоловікам не бажано носити обручки

Кофеїн впливає на аденозинові рецептори в мозку. Аденозин – це хімічна речовина мозку, яка впливає на цикл сну і неспання: його рівень збільшується під час неспання і зменшується під час сну.

Зазвичай молекули аденозину зв’язуються зі спеціальними рецепторами в мозку, що уповільнює його роботу при підготовці до сну. Однак кофеїн, зв’язуючись з молекулами аденозину, блокує його. Таким чином, мозок виявляється не здатний адекватно оцінити рівень аденозину в організмі, тому, наприклад, в ситуації, коли потрібно засипати, людина не може заснути. І навпаки, коли дія кофеїну закінчиться, може виникнути приступ сильної сонливості, і це може відбутися в найбільш невідповідний момент.

Теги:

Loading...

Читайте также