Разделы:

grechka

Здоров`я

Чому корисно регулярно їсти гречку

977

9:30, 30 Август 2021

Change

Найбільш цікаві новини

Гречка не лише смачна, а й позитивно вплине на ваше самопочуття. Як розповідає Medikforum, є щонайменше 4 вагомі причини регулярно вживати її.

1. ПОКРАЩУЄ ФУНКЦІЇ СЕРЦЯ

Гречка містить корисні для серця поживні речовини: конкретно – магній, мідь, клітковину. Магній відіграє важливу роль у регулюванні скорочення м’язів. Зокрема, він допомагає клітинам серцевого м’яза розслабитися, протидіючи кальцію, який стимулює скорочення.

З іншого боку, мідь допомагає регулювати частоту серцевих скорочень та знижує кров’яний тиск. Що стосується клітковини, яка міститься у гречці, – вона допомагає знизити рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) або «поганого» холестерину, який може накопичуватися на стінках артерій, збільшуючи ризик серцевого нападу або інсульту.

2. ПОКРАЩУЄ ТРАВЛЕННЯ

Гречка містить нерозчинну клітковину – той тип клітковини, яку організм не може перетравити. Замість цього він притягує воду до випорожнення, що в результаті забезпечує профілактику запору.

Велика частина нерозчинної клітковини у гречці міститься у лушпинні, що покриває крупу і містить стійкі крохмалі, які діють аналогічно нерозчинній клітковині. Стійкі крохмалі ферментуються корисними кишковими бактеріями в товстій кишці. У результаті вони виробляють коротколанцюгові жирні кислоти (SCFA), які служать харчуванням для клітин, що вистилають товсту кишку. Це покращує стан кишкового мікробіома, підтримує зростання корисних бактерій.

3. ДОПОМАГАЄ КОНТРОЛЮВАТИ ВАГУ

Гречка низькокалорійна, до того ж багата клітковиною і білком. Ця потужна комбінація допомагає приборкати апетит, довше зберігаючи ситість. Крім того, подібна комбінація ефективно допомагає регулювати рівень цукру в крові. Його коливання провокують сильний голод і невгамовний апетит.

4. ДОПОМАГАЄ В ЛІКУВАННІ ДІАБЕТУ

Гречка може принести велику користь людям з діабетом, оскільки є насиченим джерелом складних вуглеводів, які довше перетравлюються організмом. Таке повільне перетравлювання вуглеводів дозволяє довше зберігати стабільний рівень цукру в крові.

Додайте до свого раціону гречку. З її допомогою можна не лише позитивно вплинути на своє здоров’я, а й на фігуру. Головне – готувати різноманітні страви з цією крупою. І тоді вона вам не набридатиме й не буде здаватися несмачною.

Раніше ми писали про те, що врач рассказал о пользе диеты на гречке.

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.