Разделы:

son

Здоров`я

Чому ви не висипаєтесь: 5 простих причин

184

9:30, 28 Январь 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Сонливість і втома протягом дня можуть наздогнати не тільки тих, хто об’єктивно спить менше, ніж передбачалося. Якщо ви спите по сім-девять годин, лягайте до одинадцятої вечора, і все одно вас не покидає відчуття нестачі сну, на це є 5 пояснень.

Отже, що може стати причиною того, що ви не висипаєтесь, пише maximum.fm

1. Надлишок кофеїну. Щоб кофеїн негативно впливає на сон, не обов’язково пити каву на ніч. Якщо кава, кола або міцний чай – ваш основний напій протягом дня, то нервова система може і не заспокоїться до ночі. Від цього сон стає переривчастим, неглибоким, і на ранок ви відчуваєте «розбитість».

2. Матрац. Можливо, ваш матрац перестав виконувати свою функцію (термін служби – не більше 10 років), або й зовсім з самого початку не підходив. Замість того щоб спокійно спати, ви постійно крутитеся, що зайняти найбільш зручне положення (навіть уві сні).

Читайте також: Науковці пояснили, чому слід відмовитися від нічників

3. Гіподинамія. Проблеми зі сном часто бувають у людей, які більшу частину дня проводять в положенні сидячи. У поєднанні зі стресом (який час від часу трапляється на будь-якій роботі), це призводить до порушення роботи центральної нервової системи, адже гормони стресу «не утилізується». Рішення – щонайменше 20 хвилин фізичних навантажень на день (спортзал, пробіжка або інтенсивна ходьба до метро замість маршрутки).

4. Випромінювання екранів гаджетів. Якщо вже в ліжку ви гортаєте стрічки соцмереж, переглядаєте новини та переписуєтесь в месенджерах, це заважає виробленню гормону мелатоніну. Нагадаємо, що він виробляється тільки в темряві. Навіть заснувши, при нестачі мелатоніну сон не буде повноцінним.

5. Зловживання алкоголем. Келих вина за вечерею? Це може стати проблемою. Дослідження показують, що при частому споживанні навіть легкого алкоголю у невеликих кількостях, люди часто прокидаються в другій половині ночі. Якщо ви прокидаєтеся о 3 годині ночі і довго крутитесь, перш ніж знову заснути, справа може бути в алкоголі.

Теги:

Loading...

Читайте также