Разделы:

rabotaet-chelovecheskaya-pamyat-1

Здоров`я

Чому з віком погіршується пам’ять та як з цим боротися

474

17:00, 3 Август 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Пам’ять погіршується з віком через розсинхронізацію деяких ділянок мозку. Цей процес можна зупинити за допомогою стимуляції постійним струмом, пише 24tv.ua

Щоб перевірити синхронність активності ділянок мозку, дослідники реєструють електричну активність в певному діапазоні, йдеться в результатх дослідження Бостонського університету.

Наприклад, при використанні робочої пам’яті активність тім’яної зони в гамма-діапазоні (від 25 Герц) синхронізується з активністю в тета-діапазоні (від 4 до 8 Герц) так, що амплітуда гамма-ритмів підлаштовується під фазу тета-ритмів.

Вчені запросили взяти участь в експерименті 42 добровольців від 20 до 25 років і ще 42 випробовуваних від 60 до 76 років. Учасникам показували картинки протягом декількох мілісекунд, після чого робили паузу від трьох секунд і ще раз показували зображення. Піддослідним треба було знайти відмінності між картинками.

Молоді люди оцінювали картинки швидше і правильніше, ніж літні учасники. Потім вчені використовували мікрополярізаціі (стимуляцію постійним струмом), щоб поліпшити робочу пам’ять літніх учасників експерименту.

Читайте також: Жінки назвали найнеприємніші риси та вчинки чоловіків

Ефект від стимуляції тривав кілька хвилин після її закінчення, але дослідникам не вдалося «омолодити» пам’ять на довгий термін. Дослідження показало, що одним з біомаркерів когнітивного спаду в літньому віці може бути втрата синхронізації мозкової активності префронтальної кори і у скроневих частках. Хороша новина в тому, що цей процес не є незворотнім.

Теги:

Loading...

Читайте также