Разделы:

chernaya pyatnica

Поради

Чорна п’ятниця в Україні: що купувати та як не стати жертвою обману

45

15:15, 22 Октябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Всесвітній день грандіозних знижок «чорна п’ятниця» цього року пройде 23 листопада.

Раніше ми повідомляли: Черная пятница 2018: где и когда ждать скидок в Украине

Згідно з дослідженнями платформи Black Friday, в Україні про традиції Black Friday чули 88% українців, хоча вітчизняні магазини почали масово підтримувати подія тільки з 2014 року. При цьому наші співвітчизники нарівні з жителями західних країн готові взяти участь в активному шопінгу — за покупками в цей день відправляться 30,09% українців. У 2017 році цифра склала 18,58, повідомляє «Сегодня».

Більшість покупців (68,62%) виявилися досить заповзятливими і вирішили здійснювати покупки в онлайн і офлайн режимах. На пошуки вигідних пропозицій в інтернет відправиться 17,65% опитаних. 13,73% вирішило віддати перевагу традиційним торговим центрам.

Українські мисливці за знижками планують витратити під час «чорної п’ятниці» в середньому 2975 грн ($113). Це менше, ніж поляки і білоруси ($175 і $150 відповідно), але більше, ніж турки і казахи ($97 і $64)».

При цьому, за даними Black Friday Global, в топі світових продажів: одяг, електроніка, взуття та косметика. Результати дослідження підтверджують і українські ритейлери.

«З досвіду розпродажів минулих років на Prom.ua, Bigl.ua в середньому нові покупці купують в «чорну п’ятницю» в 2-3 рази більше товарів, ніж у звичайну . При цьому і витрачають вони значно значно більше-середній чек виростає в середньому в 1,5 — 2 рази. Традиційно найбільше купують в цей час ті ж товари, що по всьому світу: одяг, взуття, косметику, дитячі товари, техніку і електроніку. Максимальні знижки завжди на одяг, взуття та аксесуари-до 80%. Менш щедрі акційні пропозиції продавці роблять на техніку та електроніку. В середньому ціну знижують на 15-20%. Більш істотні знижки на популярні товари в цьому сегменті — велика рідкість», — каже керівник прес-служби Prom.ua Юлія Новаченко.

Нерідкість, коли під час «чорної п’ятниці», магазини обманюють покупців на акціях. Найбільш популярні виверти магазинів в ТРЦ: завищити ціни, щоб потім зробити «знижку», прибрати з залу речі ходових моделей або розмірів, анонсувати величезну знижку в магазині і поставити її на мінімальну кількість товару. У мережі схем обману ще більше.

«Незалежно від того, акційний товар чи ні, завжди потрібно дотримуватися чотирьох головних правил. Перше — адекватно оцінюйте вартість товару. Невиправдано велика знижка на дорогий товар повинна викликати сумніви. Друге-звертайте увагу на рейтинг продавця та відгуки покупців. При можливості вибирайте варіант доставки кур’єром з оплатою після або доставку на поштове відділення і післяплата», — говорить Новаченко.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...