Разделы:

vcheni zjsuvaly nebezpeku v dushi

Здоров`я

Дерматологи розповіли, як правильно приймати душ

2410

10:45, 1 Сентябрь 2021

Change

Найбільш цікаві новини

Душ не слід приймати щодня, також потрібно уникати використання великої кількості пінних засобів, – це дозволяє шкірі краще виконувати свою основну функцію захисту, стверджують німецькі дерматологи.

Щоб шкіра служила надійним імунним бар’єром для патогенів, вона повинна забезпечуватися мікроорганізмами, які є частиною природної мікрофлори. Однак багато людей, бажаючи підтримувати гігієну, щодня приймають душ, використовують антибактеріальні засоби, гелі, інші засоби, які очищають «до скрипу». Це не найкраща ідея, – переконаний професор Кордеро Зундеркеттер з Університетської клініки дерматології та венерології, пише maximum.fm

«Достатньо приймати душ двічі або тричі на тиждень», – говорить учений.

Неправильним підходом вважає щоденне старанне миття в душі і мюнхенський дерматолог Крістоф Лібіх. Він пояснив: під час водних процедур змивається захисний шар бактерій, що порушує природну мікрофлору шкірних покривів.

Частий прийом душу із застосуванням мила, гелів нейтралізує кислотну плівку на поверхні тіла, змінює бактеріальний баланс. У результаті можуть виникнути подразнення, до яких спрямовуються шкідливі мікроорганізми, відбувається ослаблення імунітету, – констатує експерт.

Читайте также: Можно ли принимать душ во время простуды

Лібіх уточнює: після важкої фізичної роботи або занять спортом, звичайно, краще приймати душ. Але якщо шкіра суха, не потрібно щодня використовувати мило, гелі для душу.

Доктор Ернст Таборі з Німецького консультативного центру з питань гігієни в університетській клініці Фрайбурга згоден: чим менше різних засобів ми наносимо, тим кращі природні захисні функції організму.

За словами Таборі, мило завжди потрібно використовувати при митті рук – це найкращий спосіб боротьби з інфекціями. Але щодня приймати душ, намилюючись, неправильно.

«Душ достатньо приймати раз на два-три дні. З точки зору гігієни немає сенсу очищати шкіру частіше. Ритуал ранкового душу винайдений на замовлення індустрії косметичних засобів, ще кілька десятиліть тому люди милися тільки щонеділі», – зауважив дерматолог.

Фахівець також радить відмовитися від мийних продуктів яскравого кольору з сильно вираженим запахом – їх інгредієнти можуть сильно подразнювати шкіру.

Теги:

Loading...

Читайте также