Разделы:

Здоров`я

13:20, 15 Ноябрь 2018

597

Діагноз по телефону: як медики обслуговують пацієнтів «по новому» (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Замість візиту додому — телефонна розмова. Півроку тому в Україні стартувала медична реформа. Українці підписують декларації з медиками. Але стикаються з тим, що лікарі вже не відвідують пацієнтів удома. Обмежуються телефонною консультацією та проханням особисто з’явитися на прийом.

Читайте також Медична реформа в дії: як працюють нові правила виклику швидкої (ВІДЕО)

vrach

Чи зобов’язані лікарі приходити на виклик і як бути, якщо відмовляються — розбиралися журналісти.

У самих амбулаторіях кажуть: на виклики сімейні лікарі справді стали ходити менше. Із початком реформи змінився графік їхньої роботи: збільшився час на особистий прийом пацієнтів, відтак на відвідини його майже не лишилося. Самі візити до хворих — стали НЕ ОБОВ’ЯЗКОВИМИ.

Зараз чимало викликів обмежуються консультацією по телефону. До реформи в Олександра Михайловича за день було до десяти викликів.  Учора — жодного, позавчора — 2. Та й як усіх відвідати — лікар не розуміє. Адже серед тих, хто уклав із ним декларацію — є іногородні.

Відстань від роботи до будинку хворого, інформація про стан здоров’я. Міністерство за півроку дії реформи не надало жодних критеріїв, за якими мають діяти лікарі, діставши виклик. Експерти ж говорять: брак цього алгоритму може стати причиною багатьох конфліктів.

Отже, почувши у слухавці вислів, схожий на «поганий кашель», лікар може сприйняти це як симптом трахеїту і — прогледіти пневмонію. Тому експерти та лікарі радять хворим розповідати про самопочуття і симптоми якнайдокладніше. Якщо ж температура вища за 38 — звертатися до швидкої допомоги.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...