Разделы:

gen

Наука

Дослідники виявили ген, що провокує шизофренію і аутизм

787

8:45, 8 Ноябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Дослідники виявили ген, який може бути пов’язаний з розвитком шизофренії і розладами аутистичного спектру (РАС).

Читайте також Вчені з’ясували, чим корисний ранковий підйом і від яких хвороб він врятує

Зокрема, науковці з Університету Еморі та Китайської академії наук створили мишей, які частково позбавлені гена MIR-137 і використовували їх для визначення потенційного лікування РАС, повідомляє Nature Neuroscience.

MIR-137: знайдено ген, що провокує шизофренію і аутизм

У таких гризунів спостерігається порушення пам’яті, повторювальна поведінка і замкнутість. Справа в тому, що MIR-137 кодує мiкроРНК, яка регулює сотні інших генів, багато з яких також пов’язані з шизофренією і розладом аутистичного спектру.

Вчені змогли поліпшити мозкові функції мишей за допомогою папаверину, що блокує фермент Pde10а, рівень якого підвищений у виведених гризунів.

Попередні дослідження людей з генетичними делецiями (перебудова ДНК, при якій втрачається ділянка хромосом) показують, що втрата MIR-137 пов’язана з розумовою інвалідністю і РАС. Високі рівні гена навпаки провокують розвиток шизофренії.

Відсутність MIR-137 призводить до ранньої смерті гризунів. Інші «відключення» генів мiкроРНК не надали таких постнатальних ефектів. Проте вчені хотіли вивчити тварин, у яких була одна неушкоджена копія, яка призводить до РАС у людей.

Миші з однією копією MIR-137 слабкіше орієнтувалися в лабіринтах. Гризуни також демонстрували повторювальну поведінку і трималися окремо від груп родичів.

Лікування мутантних мишей папаверином поліпшило їх здатність вивчати лабіринти, хоча воно не відновило їх працездатність порівняно з контрольними мишами. Крім того, лікування папаверином поліпшило взаємодія гризунів з родичами.

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...