Разделы:

kurenie

Наука

Дослідники заявили, що шкода від куріння може передаватися через покоління

86

8:00, 3 Июнь 2021

Change

Найбільш цікаві новини

В останні роки збільшується кількість доказів того, що куріння батьків до зачаття дитини збільшує ризик хвороб органів дихання у нащадків. Куріння й інші зовнішні чинники, які діють на батьків, не змінюють геном. Тобто, згубний вплив цих факторів не може поширитися на дітей з батьківськими генами. Вчені припускають, що в цьому випадку важливу роль у передачі дітям ризику низки хвороб відіграють епігенетичні фактори, пише European Respiratory Journal.

Йдеться про поверхневі зміни ДНК: до молекули можуть приєднуватися метильні групи (процес називають метиліруванням ДНК). Це не впливає на самі гени, але змінює те, як вони працюють. Велика частина таких змін не передається у спадок, проте є винятки.

Під час внутрішньоутробного розвитку і до підліткового віку діти особливо сприйнятливі до впливу зовнішніх факторів на ДНК. У цей час, до завершення статевого дозрівання, формуються статеві клітини, які несуть спадкову інформацію. У новому дослідженні вчені прагнули оцінити ризик передачі згубного впливу куріння у ці періоди наступним поколінням.

Автори дослідження вивчили дані про 383 дітей і 274 їх батьків. Виявилося, що у дітей чоловіків, які почали курити до підліткового віку, були знижені показники дихання (об’єм форсованого видиху і життєва місткість легенів) у порівнянні з показниками дітей, батьки яких не курили. У дітей, бабусі яких вдихали тютюновий дим під час вагітності, вчені спостерігали ті ж проблеми: функція легенів була порушеною, що вказує на ризик хвороб органів дихання (наприклад, бронхіальної астми).

Раніше вчені вже демонстрували, що у чоловіків, які курили у віці молодше 15 років, частіше, ніж в інших, народжуються діти з високим ризиком розвитку бронхіальної астми.

Крім цього, вчені виявили зв’язок між впливом тютюнового диму на чоловіків до статевого дозрівання, пов’язаного з ризиком ожиріння у їхніх синів. Учені підкреслюють, що необхідно приділяти більше уваги проблемі дитячого та материнського куріння, щоб запобігти хворобам легенів у майбутніх поколінь.

Раніше ми писали про те, що эксперт назвал безболезненный способ бросить курить.

Loading...

Читайте также