Разделы:

solnechnaja aktivnost

космос

Експерти NASA заявили, що сонце увійшло в новий цикл: що це означає

1562

8:00, 17 Сентябрь 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Фахівці NASA і американського метеорологічного агентства NOAA підтвердили, що Сонце вступило у новий сонячний цикл, який, по теорії швейцарського астронома Рудольфа Вольфа, триватиме 11 років. Активність світила почала зростати після мінімуму, що припав на грудень 2019 року.

Активність Сонця проявляється у вигляді великої кількості плям – зон з потужними магнітними полями – рентгенівських спалахів і викидів плазми в сонячній короні. Вчені помітили, що на початку кожного нового циклу плями виникають ближче до полюсів Сонця, і поступово опускаються до екватора, пише maximum.fm

Нинішній цикл, стверджують вчені, буде спокійним, оскільки спостереження показали, що з 2018 року йде довгострокова тенденція до зниження активності з боку Сонця. Однак при цьому фахівці не виключають спалахів, які можуть спричинити проблеми – погіршення самопочуття, збої в роботі наземних приладів зв’язку та апаратури космічних апаратів і т.п.

«За останні вісім місяців активність Сонця поступово росла, що свідчить про те, що ми перейшли у 25-й сонячний цикл. Він, за розрахунками, обіцяє бути таким же по силі, як попередній, 24-й. Максимальна сонячна активність очікується в липні 2025 року, піковий показник досягне 115 сонячних плям», – стверджують науковці.

Читайте також: Телескоп «Хаббл» сделал снимок «зловещего ока» Вселенной (ФОТО)

Loading...

Читайте также