Разделы:

solnechnaja aktivnost

космос

Експерти NASA заявили, що сонце увійшло в новий цикл: що це означає

1624

8:00, 17 Сентябрь 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Фахівці NASA і американського метеорологічного агентства NOAA підтвердили, що Сонце вступило у новий сонячний цикл, який, по теорії швейцарського астронома Рудольфа Вольфа, триватиме 11 років. Активність світила почала зростати після мінімуму, що припав на грудень 2019 року.

Активність Сонця проявляється у вигляді великої кількості плям – зон з потужними магнітними полями – рентгенівських спалахів і викидів плазми в сонячній короні. Вчені помітили, що на початку кожного нового циклу плями виникають ближче до полюсів Сонця, і поступово опускаються до екватора, пише maximum.fm

Нинішній цикл, стверджують вчені, буде спокійним, оскільки спостереження показали, що з 2018 року йде довгострокова тенденція до зниження активності з боку Сонця. Однак при цьому фахівці не виключають спалахів, які можуть спричинити проблеми – погіршення самопочуття, збої в роботі наземних приладів зв’язку та апаратури космічних апаратів і т.п.

«За останні вісім місяців активність Сонця поступово росла, що свідчить про те, що ми перейшли у 25-й сонячний цикл. Він, за розрахунками, обіцяє бути таким же по силі, як попередній, 24-й. Максимальна сонячна активність очікується в липні 2025 року, піковий показник досягне 115 сонячних плям», – стверджують науковці.

Читайте також: Телескоп «Хаббл» сделал снимок «зловещего ока» Вселенной (ФОТО)

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.