Разделы:

vchitel

общество

Експерти розповіли, чому не вистачає коштів на зарплати вчителям

41

13:00, 8 Октябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Столичні вчителі з вересня не отримують надбавки за напруженість і престижність професії. У Києві не вистачає коштів на зарплати педагогам. Місто не отримало субвенції у розмірі 865 млн грн.

«Усі столичні педагогічні працівники закладів середньої освіти недоотримають з вересня до грудня цього року надбавку за престижність — 30 відсотків, і надбавку за складність і напруженість — 20 відсотків. Це означає, що з першого вересня молоді вчителі і вихователі недоотримають 1,5 тисячі гривень до своєї зарплати. Вчителі вищої категорії – 2 тисячі гривень», — розповідає голова Профспілки освітян Києва Олександр Яцунь.

Раніше ми повідомляли: На Полтавщині мати одного з учнів жорстоко побила вчительку (ВІДЕО)

У проекті бюджету на нинішній рік на освітню субвенцію для Києва планували закласти і 2,7 млрд грн. Кабмін зменшив її на 1,2 млрд грн. Звідси — дефіцит.

«Декларативно освіта у бюджеті пріоритетна. Насправді ж фінансування завжди було за залишковим принципом. А ставлення до освіти, як до ресурсопоїдаючої сфери» — коментує освітній експерт Віктор Громовий.

Освітяни також вимагають, аби з наступного року запрацювала 61 статті нового Закону «Про освіту». Заплановано — з 2023-го. Посадовий оклад педагогічного працівника повинен бути на рівні трьох мінімальних заробітних плат. Це понад 11 тис. грн. Зараз молодий спеціаліст отримує 4 тис. грн. Вчитель вищої категорії — 5 тис.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...