Разделы:

дети

Здоров`я

Експерти розповіли, як правильно говорити з дітьми про зайву вагу

630

10:00, 4 Ноябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

У спілкуванні з дитиною головне не порушити її самооцінку  і не викликати почуття сорому.

Раніше ми повідомляли: 5 порад, які допоможуть отримати максимум користі від меду — експерти

Батькам слід пояснювати дітям, що таке здорове харчування, чим небезпечна зайва вага і що потрібно робити, аби мати здорове тіло. Батькам важливо просто з ними говорити.

Про це розповіла Лінда Стейд, педагог з 25-річним стажем, дослідник в коледжі Санта-Марія в Західній Австралії. Вона також дала кілька порад про те, як говорити з дітьми, якщо вас турбує їх зайва вага.

«Цій темі було присвячені батьківські збори в нашому коледжі. Вчителі, батьки, психологи — всі були одноголосно за те, що потрібно змістити фокус з зовнішності, з «неестетичності» дитячої повноти на аспект здоров’я дитини»,  — розповіла Лінда і пояснила, як зробити все правильно.

Коли це закономірно

В пубертатному періоді у дітей виробляється гонадотропін, який сигналізує про готовність до репродуктивної функції. У цей період у дівчаток округлюються стегна, сідниці і груди. Якщо ваша дитина завжди була худою, то вам може здатися, що з ним щось не так. Насправді все нормально. Можливо, ви не відзначали цього, але діти ростуть «ривками» і буває, що «ривок» ваги випередив «ривок» зростання. Коли діти маленькі, вони ростуть більш рівномірно, а ось в період пубертату можуть виникнути такі «нестиковки» зростання.

Мало руху. Набір зайвої ваги у хлопців починається в 11-12 років. Це може бути пов’язано зі змінами режиму. Як вони проводять дозвілля на перервах і після школи: дітям вже не так хочеться бігати, вони сидять і розмовляють, а під час розмов вони ще й їдять, часто фаст-фуд.

Доступ до їжі. Діти ростуть і у них додається автономія в харчування. Часто їм дають гроші «на обід» або на кишенькові витрати і тут ніяк без зловживання не надто корисними продуктами.

Проблеми зі здоров’ям. Не зайвою буде консультація педіатра або сімейного лікаря. Існує цілий ряд захворювань, для яких характерне збільшення ваги, наприклад, проблеми зі щитовидною залозою, діабет, депресія, стрес, наслідки лікування стероїдами.

Що і як говорити. Непросто говорити з дітьми про те, що вони набрали вагу, аби вони не відчули почуття сорому. Але правильні слова для цього є. По-перше, не згадуйте взагалі про імідж і привабливість. Ви говорите про проблему здоров’я — ось і сконцентруйтеся на здоров’ї. Говоріть про користь руху і правильного харчування, а не про вагу.

Пам’ятайте, що якщо у вашої дитини проблема зайвої ваги, то вона, скоріш за все, вже про це знає. Не треба оголошувати: «Ти став товстим».  Фрази, наведені нижче, можуть зовсім не підходити вашим дітям і вам особисто, але якщо ваша мотивація — здоров’я, і ​​жоден з наведених нижче прикладів не влаштовує, — краще взагалі нічого не говоріть.

 — У нашій родині були випадки серцевих захворювань / діабету, тому нам треба періодично переконуватися в тому, що ми стежимо за здоров’ям і правильно їмо. Давайте всі намагатися дотримуватися здорового харчування.
— Я турбуюся про твоє здоров’я. Бачу, що ти без настрою. Як думаєш, що в плані здоров’я тобі треба поміняти, щоб піднявся настрій?
— Я помічаю, що ти набагато менше рухаєшся. Знаєш, я хочу бути більш спортивним. Яким із видів спорту  нам зайнятися разом?
— Твої харчові вподобання — нездорові. Як будемо вирішувати цю проблему?                                                                — Я помічаю, як змінюється твій раціон і те, як ти себе почуваєш. Давай переглянемо список продуктів харчування.

І наостанок, дуже важливо. Потрібно вирішити для себе і донести це до дитини, що нікого ніколи не можна дражнити або соромити через зайву ваги або непривабливу зовнішність.

Краще, що можуть зробити батьки — це забезпечити дітям атмосферу взаємопідтримки і розуміння. Дитина має відчувати, що її люблять незалежно від ваги, зросту, краси.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...